Rada Sołecka Dzierzgówka w gminie Nieborów sprzeciwia się ujęciu miejscowości przez inicjatorów powstania gminy Bełchów we wniosku o rozpisanie referendum w sprawie powołania nowej gminy, którą miałyby ją utworzyć Bełchów, Dzierzgów i Dzierzgówek. Wniosek w tej sprawie został złożony 31 marca.

Sołtys Dzierzgówka – Mariusz Pękosz (pierwszy z lewej) jest przekonany, że mieszkańcy jego miejscowości nie chcą aby weszła ona w skład nowej gminy.

Sołtys Dzierzgówka Mariusz Pękosz poinformował nas dzisiaj rano, że w dniu wczorajszym 3 kwietnia złożył w kancelarii Rady Ministrów oficjalne stanowisko Rady Sołeckiej, wobec wpisania miejscowości przez grupę inicjatywną powołania gminy Bełchów, jako zainteresowanej znalezieniem się w jej granicach.

W rozmowie z nami podkreślił, że mieszkańcy Dzierzgówka, których Rada reprezentuje, nie są zainteresowani zmianą gminy, na prośbę inicjatorów powołania nowej gminy Rada Sołecka wyraziła to ponad 2 tygodnie temu. Ponadto 43 mieszkańców miejscowości biorących udział w zebraniu wiejskim 28 marca także wyraźnie opowiedziało się przeciw uczestniczeniu w tej inicjatywie. Zaznaczył, na podstawie rozmów z mieszkańcami, którzy nie wzięli udziału w zebraniu, że także wśród nich nie ma wyraźnego poparcia dla tej inicjatywy.

– Ujęcie Dzierzgówka jako miejscowości zainteresowanej tworzeniem z Bełchowem nowej gminy jest robione wbrew wyraźnej woli mieszkańców. Jeśli na liście poparcia dla przeprowadzenia referendum podpisali się mieszkańcy naszej miejscowości, to moim zdaniem są to jednostki – powiedział nam. Zaznaczył, że stanowisko Rady Sołeckiej zostało rozesłane do wszystkich urzędów, do których swoje pisma wysłali inicjatorzy referendum.  – Chcemy od początku, aby nasze zdanie w tej sprawie było znane w urzędach, które będą podejmować decyzję – powiedział jeszcze.

5 komentarzy

  1. Kosmatka, zdrajca polityczny, przez którego PiS stracił władzę w starostwie łowickim, znów miesza ?!

  2. Gmina Nieborów jest bogata w dużej mierze dochdami z Bełchowa, Dzierzgowa i Dzierzgówka…. a co wraca w te strony???,, Super” woda z wodociągów, wąskie drogi, brak iwestorów na tereny inwestycyjne, znikoma ilość środków z UE. Oświata pożerająca własyny budżet bo subwencji starczy na 2/3 potrzeb…. Super grupa remontowa…. A gdzie kanalizacja???? Tu nie chodzi o stanowisko Wójta….. Nie dajcie się zmanipulować….

  3. A wg mnie po co tworzyć kolejne grono biurokratów? Jedna myśl mi się nasuwa – ktoś chyba bardzo marzy o posadzie wójta. Zamiast tworzyć nową gminę to może lepiej po prostu wygrać wybory?

  4. Szkoda że wystraszony i podpuszczony młody sołtys, nie wie że inwestycje, które są zapisane i przegłosowane muszą iść swoim torem .|Radni nic nie mogą bo inaczej to do d..py wójtowi dobierze się RIO.| Przy tych rajcach to w Nieborowie tylko marazm i ciemnogród. Przy odrobinie odwagi można zmienić bnieg histrii warto pomyśleć swoim rozumem.