Blisko 400 wykonawców wystąpi w sobotę, 9 września, w ramach tegorocznej, jubileuszowej – bo 10. edycji Artystycznych Spotkaniach Seniorów „Czar Jesieni”. Impreza, organizowana przez Miejski Ośrodek Kultury w Głownie, rozpocznie się o godzinie 10.

Czar Jesieni 2016: Grupa Uśmiech Seniora z Łowicza w programie satyrycznym „Ławeczka”. Posypały się pikantne dowcipy... Fot. Elżbieta Woldan-Romanowicz
Czar Jesieni 2016: Grupa Uśmiech Seniora z Łowicza w programie satyrycznym „Ławeczka”. Posypały się pikantne dowcipy… Fot. Elżbieta Woldan-Romanowicz

Większość spośród kilkuset uczestników stanowić będą członkowie zespołów i kapel ludowych. Swój udział zapowiedziało ponad 30 grup z Głowna, Brzezin, Nieborowa, Łowicza, Zdun, Krośniewic, Pabianic, Rzgowa, Brójca, Rawy Mazowieckiej czy Zduńskiej Woli. Na scenie prezentować się będą także soliści, duety i kabarety. Gościem specjalnym będzie chór męski z miejscowości partnerskiej Głowna – Remptendorf w Niemczech.

Czar Jesieni to także czas na podsumowanie, ogłaszanego przy okazji każdego z dotychczasowych spotkań artystycznych, konkursu literackiego „Piórem Seniora”. W tym roku motywem przewodnim zmagań poetów były kwiaty. Na konkurs napłynęło w sumie 18 wierszy, nie tylko z Głowna, Łowicza, Łodzi, Kutna, Pabianic czy Zdun, ale także z dużo dalszych ośrodków, takich jak Kraków czy Zabrze. Ogłoszenie wyników konkursu odbędzie się na zakończenie imprezy.

Planowane jest, że Czar Jesieni odbędzie się w ogrodzie przy MOK. Jeśli jednak aura okaże się niesprzyjająca, artystyczne spotkania zostaną przeniesione do budynku.

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany.