W szkołach i przedszkolach w całej Polsce trwają referenda strajkowe. Poprzedzają mający się rozpocząć 8 kwietnia (na 2 dni przed egzaminem gimnazjalnym) i trwać do odwołania strajk pracowników oświaty, w czasie którego będą się oni domagać podwyżek.

I LO jest jedną z wielu szkół, w których odbywa się dzisiaj referendum strajkowe.

Na terenie powiatu łowickiego referenda strajkowe odbyły się dopiero w niedużej części szkół, w większość z nich zostaną przeprowadzone dzisiaj, jutro i w kolejnych dniach. – Wyniki z całego powiatu będą do nas spływać do końca przyszłego tygodnia. Każda szkoła przeprowadza referendum odrębnie, a nas tylko informuje o wynikach, które przesyłamy dalej – powiedział nam prezes łowickiego oddziału Związku Nauczycielstwa Polskiego Witold Klajs.

Czy popierasz strajkowe zamiary nauczycieli, którzy domagają się podwyżek?

Loading ... Loading ...

Sami nauczyciele o przebiegu referendum strajkowego mówią niechętnie – co więcej: w żadnej z 4 szkół, które dzisiaj odwiedziliśmy, organizatorzy referendum nie pozwoli nawet sfotografować urny do głosowania (!).
Jedna z nauczycielek powiedziała nam, że wcale nie jest przekonana, czy wszystkie szkoły z Łowicza zdecydują się przyłączyć do strajku: – Myślę, że bardziej pociągną to duże miasta – mówiła.

Czy jednak będzie miała rację? W miejskiej szkole, w której referendum już zostało przeprowadzone – w SP 3, gdzie głosowanie przeprowadzono 13 marca, na 55 osób uprawnionych do głosowania, głosowały 42 osoby, z których tylko 2 były przeciw akcji strajkowe, głosów nieważnych nie było.

Szczegółowo o przeprowadzonych referendach strajkowych w szkołach, terminie strajku i postulatach, napiszemy w najbliższym wydaniu Nowego Łowiczanina, 21 marca.

Nie wszystkie szkoły przyłączą się do strajku

106 komentarzy

 1. Pracownik budżetówki

  Za antypracowniczych rządów PO-PSL, płace w budżetówce byly zamrożone, Zero podwyżki !!!
  Gdzie wtedy były Klajsy, Broniarze … ? Wówczas mogliście podwyżki dawać po 3 tys. zł !!!

  • Nauczycielka

   Pracowniku pisowskiej budżetówki , twój rząd za to pod publikę i dla korzyści wyborczej rozdaje pieniądze . Brawo dla nauczycieli , walczcie o swoje. W naszym powiecie tylko w zdominowanych przez PiS gminach ze strachu nauczyciele nie chcą strajkować . Ale i tak 80 procent to super. Walczcie z tym rządem do końca

   • Tylko głupi kąsa rękę, co jeść daje.

   • Pracownik budżetówki

    Do Pani nauczycielki,
    Proszę o krótką i merytoryczną odpowiedź:
    Czy za PO-PSL w budżetówce były zamrożone podwyżki płac czy Nie były?
    Proszę o podanie jakiego okresu to dotyczyło?

    Czytelnicy sami wyciagną wnioski.

  • Nauczycielka

   Anonim to typowy pisowski troll. Czyżby łowicki PiS etat hejtersko-trollowski utworzył dla jednego ze swoich geniuszy? Nie interesuje mnie co było za poprzednich rządów, może było źle, ale nie znaczy ze teraz nie może być inaczej. Szczególnie jak krew mnie zalewa jak kupuje się wyborców rozdawnictwem naszych pieniędzy, a dwa miesiące po wyborach podniesie się akcyzę na paliwa, na papierosy, alkohol czy inne podatki. Tylko jednego PiSowcy nie przewidzieli jednego, ze przegrają wybory, a my im pomożemy – nauczyciele

  • Łowiczanin

   Profesor Jan Tadeusz Duda jest ojcem prezydenta Andrzeja Dudy. Popiera protest nauczycieli.
   “Choć jestem nauczycielem akademickim, to solidaryzuję się z nauczycielami, którzy bardzo słabo zarabiają. Popieram ich postulaty. I widzę problemy niezałatwione od lat, jak choćby właśnie niskie płace.” – dodał. “Nauczyciele wypełniają swoją pracę z dużym poświęceniem. Mają poczucie służby i należą im się godne zarobki.” – twierdzi profesor.

 2. Po komentarza widać, że PiS osiągnął to co chciał skłocić środowisko nauczycieli i znaleźć społeczeństwu nowego wroga, tym razem nauczyciela. Orwell w czystej postaci.

 3. Zapraszam wszystkich wrogo nastawionych do pracy w szkole.

 4. Jak to jest? Nauczyciele dostają pensję za każdy miesiąc (z góry!), a mimo to kiedy są ferie zimowe czy wakacje i pełnią wtedy dyżury to dostają dodatkowo pieniądze za coś, co mają w zakresie swoich obowiązków i w godzinach pracy szkoły. Tak jest wszędzie, ale czy to uczciwe, żeby narzekać?
  http://www.lowicz.eu/bip/2019,3366

 5. Podać do wiadomości ciała pedagogicznego o ile będzie obniżone wynagrodzenie za każdy dzień strajku. Zgodnie z prawem, pensja należy się za wykonaną pracę, a nie za jej odmowę. Różnicę niech pokryje związek zawodowy nauczycieli. Będzie przynajmniej wiadomo, że dba o tych, co płacą składki.

  • Elzbieta

   Nie zastraszysz nas trolu i tak będziemy strajkować

  • Łowiczanin

   Profesor Jan Tadeusz Duda jest ojcem prezydenta Andrzeja Dudy. Popiera protest nauczycieli.
   “Choć jestem nauczycielem akademickim, to solidaryzuję się z nauczycielami, którzy bardzo słabo zarabiają. Popieram ich postulaty. I widzę problemy niezałatwione od lat, jak choćby właśnie niskie płace.” – dodał. “Nauczyciele wypełniają swoją pracę z dużym poświęceniem. Mają poczucie służby i należą im się godne zarobki.” – twierdzi profesor.

 6. Znam trzech nauczycieli z Łowicza. Kiedy narzekają mówię zmień pracę. I slyszę : “nigdzie w Łowiczu tyle nie zarobię” Ot i cała prawda. Bardzo plotkarskie środowisko. Mało czytają. Próżne. Na wczasy poza sezonem na zwolnieniu lekarskim. I ciągle tylko, że młodzież durna. Jakoś w Pijarskiej młodzież i nauczyciele i rodzice chodzą jak zegarki. Ani myślą o strajku.

  • Całkowicie się zgadzam. Znam to środowisko (po części z pracy, mam też w rodzinie nauczycieli), jest sfeminizowane, stąd plotki, próżność i mało zainteresowań. Mówią, że gdyby nie oni to by dzieci nie umiały czytać, ale sami często też oczytani nie są. Na pracę, łącznie z dojazdem, poświęcam 12 godzin. I niech mi nikt nie wyrzuca, że jestem po zawodówce, albo uczyć mi się nie chciało. Uczyłam się dużo, studia, potem kolejne, podyplomówki. Dlatego mam to co mam i nie narzekam. Jak praca była kiepska to zmieniałam. Skończyły się dawno czasy, gdy wykształcenie miał tylko nauczyciel/ksiądz/wójt

  • Krzywa , pewnie bierzesz 500+ i państwo Ci daje na wszystko , zapisz dzieciory do Pijarskiej. A … sama tez będziesz chodzić jak w zegarku jako rodzic !

   • Ależ miałki komentarz, na poziomie rynsztoka. Czy wam tu niektórym komentującym już całkiem odbiło z tym 500+? Nie ma jak widzę innych argumentów…

  • Łowiczanin

   Do Pijarskiej trafia młodzież, która przeszła selekcyjne sito. Pijarską pozostawmy na boku, bo nie wszystko złoto co się świeci. W mojej rodzinie są nauczyciele i są to ludzie oczytani, wykształceni i pełni pasji. Popieram postulaty nauczycieli.

  • Nauczyciel

   W pijarskiej nie strajkują, bo im zwyczajnie nie pozwala na to prawo. Nie są publiczną szkołą.

 7. Pisowskie trolle won od nauczycieli. Najpierw nauczyciele , potem rolnicy , brawo ze wreszcie walczycie o swoje. .

 8. A jak obalić argument, że to taki niewdzięczny zawód i mało płatny, a kolejne pokolenia zostają nauczycielami, mimo że pensja jest dość jawna? Jednak jak rodzic nauczyciel to i bardzo często dziecko, mało się napatrzyli na zły los nauczyciela,a może wszyscy czują taką misyjność? Rozumiem klasówki, wypracowania, matury. Ale po pierwsze nie codziennie, po drugie czy nauczyciel wych. fizycznego, muzyki, religii, plastyki sprawdza codziennie klasówki? Sami widzicie, że to zawód niejednorodny i sami między sobą nauczyciele by się nie dogadali, wszędzie niesprawiedliwość.

 9. Z tymi wakacjami to może niech nauczyciele nie płaczą, biedni i uciemiężeni bo muszą wyjeżdżać w sezonie. A przepraszam, czy szanowni jaśniepaństwo myślicie, że pozostali to wakacje z dziećmi spędzają w grudniu na Mauritiusie? Otóż znakomita większość TAK SAMO JAK WY wyjeżdża w lipcu i sierpniu, przecież wtedy dzieci mają wakacje. Gdyby było tak, że tylko biedny nauczyciel “musi” jeździć na wakacje w sezonie, gdy jest najdrożej, to nie byłby wcale sezon, bo byłoby mało ludzi. Argument to narzekania raczej słaby.

  • Nigdy nie zrozumiesz pracy w szkole, jeśli w nie pracujesz , przynosisz z biura dokumenty codziennie ? Siedzisz wieczorem i czytasz to co musisz czy co lubisz ? Masz 25 wypracowan po 3 strony każde, niektóre nie do odczytania , bo pociecha Twoja ma papier o dysleksji , dysgrafii… nie krytykuj pracy polonisty( wiem nikt się z nim nie liczy, bo kto dziś czyta , dziś liczy się prawnik , lekarz )

   • Oj nie znamy się, a tak się składa że realia pracy w szkole znam i to dobrze. Ale tak jak nauczyciele wyrzucają innym często, że się nie uczyli to mają siedzieć na kasie, tak i nauczycielom można proponować zmianę zawodu. Mi ciężko było znieść to betonowe i niereformowalne środowisko, pełne obłudy. Argumenty o wypracowaniach są już nudne i jak zdarta płyta, samych polonistów w szkole nie ma. Podwyżek nauczycielom życzę, ale likwidacji KN jeszcze bardziej. Wielu mówi, że by chętnie posiedziało w szkole do 16 i nie pracowało w domu, ciekawe jak by to wyglądało w praktyce?

   • Bardzo chętnie mogę pracować do 16, ale zebrania i konsultacje z rodzicami również maksymalnie do 16 i nawet minuty dłużej. Ciekawe co wtedy zrobią rodzice, którzy pracują do 16. Pozdrawiam

   • Bardzo chętnie,dla mnie i wielu rodziców to żaden problem. Przyjdę na zebranie o 14, mogę wziąć dzień wolny i tak to robię kiedy załatwiam inne sprawy. Normalni etatowi tak właśnie robią szanowni nauczyciele. Wywiadówka przed 16 nas nie nastraszycie😊

 10. Strajkujcie i nie bójcie się tej władzy . Ponoć kuratoria zastraszają dyrektorów szkół , to skandal. Nie czytajcie tych wypocin trolli tej władzy .Chca Was zniechęcić. Pamiętajcie ,tylko teraz możecie wywalczyć podwyżki od tych socjalistów , dla innych mają, Was zawsze z buta traktowali. Jesteśmy z Wami

  • Jak to jest ze za PO siedzieliscie cichutko i nikt się nieskarżył głośno ze mu źle?
   Odpowiadam :15%bezrobocie to powodowało. Polacy byli trzymani za mordę kruciutko.

   • Nie pisz głupot człowieku i nie mieszaj tu PO albo polityki, bardzo ładnie sie wydałeś ze jesteś fanem tej władzy. Nauczyciele widza, ze wszyscy są traktowani normalnie, a ich ta władza nie traktuje poważnie. Ponad 80% nauczycieli w Polsce opowiada się za strajkiem , więc na pewno on się odbędzie. Społeczeństwo jest z Wami. Chcemy byście byli godnie wynagradzani

   • Które społeczeństwo? Patrząc na komentarze, to chyba jakieś przypadkowe.

 11. Durny naród zawsze znajdzie powód do kłótni. Sołtysi, nauczyciele, a w kolejce oczekują cykliści i komuniści. Na zdrowie Polacy!

 12. Platforma jak zamykala szkoly to nauczycielom proponowala kurs na wozki widlowe. Jak nie pasuje praca nauczyciela to prosze skorzystac z rad Po.

 13. ale wakacje całe spędzają z własnymi dziećmi i dorabiają jako opiekunowie na koloniach i obozach, gdzie biorą swoje dzieci, a ja pracuje w urzędzie z 30 letnim stażem i skończyłam dwa studia i mam 2700 brutto i w wakacje z dziećmi siedzą znajomi, a nauczyciele ,,dzień kwiatka”, dzień wiosny, dzień pączka, dzień chłopaka, przed świętami i po świętach wolne, i fuuuuul kasy, nie pasuje- do tesco na kasę

  • Jak Ci nie pasuje robota to idź do Tesco na kasę 😂.

  • Tak jest!!!Nie pasuje praca to se zmien,a nie biadolisz i biadolisz ty.biedny nauczycielu.Najprościej. protestować ,wiedzieliście na co się piszecie podejmujac pracę w szkole,więc teraz prosze nie narzekać!!!!!

   • Mój komentarz był do “domin” żeby on sobie poszedł na kasę do Tesco skoro narzeka na swoją pracę 😂.

 14. W necie dostępne są już wnioski z powództwa cywilnego w razie tego strajku polecam lekturę

 15. Wychowanka

  Wczasy w Grecji lub na innych wyspach bo nad morzem w Polsce to co by pomysleli inni nauczyciele a 1 dzien wrzesnia to sprawozdania gdzie ktora byla.A co do polonisty to jak mu sie nie chce poprawiac prac no to niech wytlumaczy poprawnie lub niech przeniesie sie na WF lub muzyke

 16. Pisiowskie trolle odwalcie się od nauczycieli . Nigdy za tą grupą wasza góra nie przepadała. Jedyna szansa dla nauczycieli to strajk właśnie teraz !!! Innej szansy nie macie. Potem już będzie fala strajków i koniec tych słabych rządów, na to jak widać po sondażach czeka już społeczeństwo. A wpisy pos tym artykułem robią ,,trollowskie służby,, podobnie jak pod artykułem NŁ o sołtysach. Drodzy nauczyciele nie wierzcie tez w ten sondaż na tej stronie bo jest nierzetelny

 17. Ludzie, jakie 18 godzin? Zapewniam was, że polonista w szkole średniej siedzi dzień w dzień do wieczora i poprawia pracę waszych dzieci.

 18. PROTESTOWAĆ!

  Jak pisiory tak każdemu rozdają grube MILIARDY to czemu nie chcą dać nauczycielom? Przecież to oni kształcą NASZE dzieci (o które tak PODOBNO dba Kaczok).
  Proste – nauczyciele są małym elektoratem i PiSowi NIE ZALEŻAŁO do tej pory aby dać im podwyżki.
  Mam nadzieję, że protest przyniesienie skutek i nauczyciele zaczną GODNIE zarabiać! Bo podobno Polska wstała z kolan… 😔.

 19. obserwator

  Mają 13 i obowiązkowo w lutym 14 jak mało zarabiacie to są wolne etaty w AGROSIE a jeszcze lepsze na Wiejskiej lub Bonifraterskiej praca w miłej atmosferze dla urozmaicenia trzy zmianowa i nie trzeba męczyć się z nieletnimi.

  • Małpy w dżungli Was nauczyły ? To dzięki nauczycielom i ich wiedzy Wy pracujecie na różnych stanowiskach …

  • A kto będzie uczył twoje dzieci, jak wszyscy pójdą na produkcję? Pani z Agrosu?

   • Dokładnie. Za młodu rzucało się w szkołę kamieniami, a teraz zazdrości się nauczycielom.

   • Tylko czego im można zazdrościć? Chyba kontaktów z rozczeniowymi rodzicami, który nie potrafią zrozumieć, że ich dzieci nie muszą mieć samych 5 i 6. Tak zwany przerost formy nad treścią…

 20. Nie wiem co nauczyciele w szkołach robią i po co te podwyżki skoro coraz więcej uczniów korzysta z korepetycji, to za co biorą pieniądze skoro dzieci muszą się douczac!!!!??? –

  • No właśnie!!!!!!Kiedyś to był wstyd dla nauczyciela jak dziecko chodziło na korepetycje (tzn.,że nauczyciel nie umie tłumaczyć,nie jest odpowiednio przygotowany do wykonywania zawodu).A teraz to ciało pedagogiczne nic sobie z tego nie robi.!!!!#

   • kiedyś na korepetycje chodziły” zgoły” a dzisiaj dzieci bogatych rodziców, którym się nie chce sprawdzić pracy domowej … ot taka prawda… smutna

  • A czy przypadkiem nauczyciel nauczycielowi niepodsyła uczniów żeby dorobić .

 21. Nie,no jasne,skoro to taka prosta robota i tyle wolnego,to może idźcie wy dzieci uczyć ,każdy w końcu mógł studia skończyć ,potem jeszcze podyplomowe ,no i awanse,żeby moc uczyć i gadać całe 45 minut ,tak żeby każdy zrozumiał ,bo jak potem wytłumaczyć rodzicowi,ze jego super dziecko ni jak nic nie rozumie?jakie to proste wychować i nauczyć tego, co nie zdążą albo nie potrafią rodzice ?i zanim będziecie zazdrościć tych wakacji to uruchomcie szare komórki ,ze gdyby nie nauczyciel i to z czym się musi zmierzyć ,to bylibyśmy w średniowieczu

  • Bez przesady-aż czy dopiero w sredniowieczu?!Proszę zmienić zawód jak pani tak ciężko i tak mało p.zarabia!!!!!!#!trzeba umieć przekazać wiedzę ,od tego jest nauczyciel.Ponoć o inteligencji danej osoby świadczy to w jaki sposób jest rozumiany przez odbiorcę,skoro nie umie p.przekazać wiedzy ,to jest p……

  • Zgadzam sie z Kasia. Nauczyciel to jeden z najwazniejszych zawodow bo oni ksztaltuja wiedze.

  • sprzątaczka

   Pani Kasiu, przykro to pisać, ale Pani pisownia dyskwalifikuje Panią jako nauczyciela jakiegokolwiek przedmiotu. Nawet wychowania fizycznego. No a przykro dlatego, że niestety tak niedouczonych mamy nauczycieli. Pisze Pani o studiach, no to pytam – jakie to były studia, które Pani ukończyła, bez podstawowej znajomości języka polskiego?

   • Pani Kasia nie powiedziała, że jest nauczycielką, wyraziła tylko swoją opinię 🙂

  • Interpunkcja po Mazowieckiej?

 22. Nie popieram strajku w trakcie egzaminów, tym bardziej, że rząd jednak szykuje drobne podwyżki, których za PO-PSL nie było.

 23. Zrobić etat 40 godzin, w tym 18 dydaktycznych, resztę godzin siedzieć w szkole i sprawdzać klasówki, przygotowywać się do lekcji. A nie w dzień załatwić po pracy sprawy prywatne i gadać , że w nocy się siedzi nad sprawdzianami. Siedzieć w szkole do 16 lub 18 , a później iść na wizytę do lekarza wieczorem, ogarniać dom, a nie korki tłuc świątek -piątek.

  • Zgadzam sie w 100%.

  • Agnieszka

   Dokladnie. Nie jestem nauczycielem, tez robie w budzetowce, nie mam wakacji, wracam do domu o 17. Lubie moja prace i jej nie zmienie. Ale nie mam 44 dni urlopu. Nie jezdze za free jako opiekun grupy 3 razy w roku na wycieczki.

 24. Presor obatel czarnecki

  Strajkujcie,jak nie teraz to kiedy?Wszystkim daja a sobie najwiecej!Te pieniadze sie wam poprostu naleza!!!I basta!

 25. Kałebeo

  Najwyższa pora wziąć sie do roboty, a nie strajkować się chcę.
  Nikt nie ma tule wolnego co nauczyciele a jeszcze im źle!!!

  • Takie komentarze to chyba pisze kwiat inteligencji po zawodówce! I właśnie między innymi z państwa dziećmi – a wiadomo, że niedaleko pada jabłko od jabłoni – muszą zmagać się nauczyciele. Współczuję im gorąco! Kiedyś mawiano: ucz się, ucz, bo nauka to potęgi klucz. Teraz raczej rządzi: kombinuj, to się ustawisz… Smutne! NAUCZYCIELE! Nie dajcie się! Strajkujcie i walczcie o swoje! W waszych rękach nasze dzieci!

   • Prawda w oczy kole co!!!!!

   • Stwierdzenie uwłaczające ludziom którzy skończyli zawodówkę…dyskwalifikuje ten wpis zupełnie..taki argument może wpiywać osoba cyniczna, z dysfunkcjami społecznymi..Po zawodówce wielu ludzi jest bardzo szlachetnych bo uczciwa praca uszlachetnia w przeciwieństwie do roszczeniowców którzy tylko zamiast pracuj wołają daj daj daj

   • Ludzie po zawodwce maja wiecej ogłady i kultury niz dzisiejsi psedo nauczyciele.

   • Ucz sie ucz po nauka to potęgi klucz, a jak zdobedziesz dużo kluczy to zostaniesz woźnym.

  • Tyle wolnego ? To zobacz ile kosztuje wyjazd w ferie wakacje ,a ile po sezonie … wielu nauczycieli nie stać na wypoczynek w terminie wakacji … i nie jedzie nigdzie

  • To moze wina nauczycieli ze dzieci maja wolne w wakacje i nie maja wtedy kogo uczyc? Nauczyciel nie moze wziac sobie wolnego kiedy chce jak kazdy inny, ma ten urlop czy tego chce czy nie.

 26. Za to marne nauczanie mojego dziecka żadne podwyżki się nie należą.Matematyki to już chyba nikt nie umie nauczyć.Nauczycielka mojego dziecka mając pod swoją opieką 17 osobową klasę ,stwierdziła,iż nie jest w stanie wszystkich dopilnować SZOK!!!!!!!!Kiedy ja chodzi£am do szkoły klasy liczyły 32,33os.,a nauczyciel potrafił”wyłapać”problemy u ucznia i pomóc.Niektórzy absolutnie nie powinni UCZYĆ.(Powinny być wprowadzone testy potwierdzające kompetencje danej osoby do wykonywania zawodu nauczyciela).

  • Też Kamils

   Drodzy nauczyciele! Strajkujcie! Jak nie teraz, to nigdy. To hańba, żeby murarz czy hydraulik zarabiali więcej! A Pani, droga Kamilo, myśli, że za takie grosze to kwiat inteligencji będzie szedł uczyć w szkole? Dobre płace przyciągną do zawodu najlepszych. Sama mam wykształcenie wyższe i specjalizację pedagogiczną i chętnie bym uczyła dzieci i młodzież, ale za taką kasę i nerwy wychowawcze dziękuję bardzo! Wybrałam pracę, gdzie moja wiedza ze studiów bardzo się przydaje, a zarobki są kilkukrotnie wyższe.

   • Widziały gały co brały!!!!!!Myśleliście,że za 18h w tygodniu będziecie zarabiać milion złotych???

  • Kiedyś i teraz też są klasy 30 osobowe. Ale kiedyś była linijka, dziennik i ręce popuchnięte, a i “dupa” też bo matka z ojcem w domu poprawili. A teraz… Może być i klasa 10-cio osobowa i dać się nauczycielowi w kość. Kto nie pracuje w tym zawodzie niech się nie wypowiada.

   • Widocznie nie każdy kwalifikuje się do pracy z dziećmi.Nie radzisz sobie to zmień zawód-jak można sobie nie poradzić z 10 osobową klasą!!????

   • Nie dla strajku!!!

    Nie spotkałam się dawno z sytuacją,iż dziś klasy liczą 30 uczniów,najwyżej 25!!!

  • Widocznie twoje dziecko jest tępe i zaległości nikt w rok-dwa nie da się nadrobić

   • Jeżeli jest dobry nauczyciel i umie tłumaczyć to nawet tępe dziecko wszystko zrozumie.Teraz nie ma takich nauczycieli niestety.Potrafią tylko zadawać mnóstwo prac domowych,żeby całą pracę wykonał rodzic a nie nauczyciel!!

   • Nie zalezy tylko od nauczyciela czy dziecko sie nauczy, niektorzy uczniowie sa leniwi albo za malo zdolni i najlepszy nauczyciel go nie nauczy bo to dziecko nie ma po prostu czasami predyspozycji.

  • Może z Twoim dzieckiem jest coś nie tak albo zostało źle wychowane? Pamiętaj pierwszym nauczycielem dziecka jest rodzic!

   • Oj to nie tak!

    A czy ktoś tu z komentujących pisał,że z jego dzieckiem jest coś nie tak.Kłania się czytanie tekstu ze ZROZUMIENIEM!!!!!!!!!!

 27. Zlikwidowac karte nauczyciela i roczny platny urlop dla tzw. Poratowania zdrowia. Opodatkowac zarobki za korki od ktorych swiatli nauczyciele przeciez nie placa podatku

 28. Jeżeli komuś jest źle i nie pasują im zarobki to zawsze może zmienic pracę. Moze taka na trzy zmiany po 40 godzin tygodniowo a nie 15.

 29. Karol M.

  To jest po prostu szok. Jaki przykład dajecie?! Najpierw wyniki, a dopiero potem nagrody. Nie, jak dotychczas, wszystko z urzędu. A potem w głowach się przewraca. Podobno w Lidlu lepiej się zarabia. A więc zakasać rękawy i do roboty wreszcie się weźcie. Wstydu za grosz.

 30. Wychowanka

  Za malo zmienic prace na trzyzmianowke

 31. Do roboty!!!!!!!!!!! Strajkować to możecie ale w Wakacje.
  Z innej beczki, która grupa zawodowa ma tyle wolnego co nauczyciele.

  • Tylko ze ty mozesz sobie wolne kiedy chcesz podczas gdy nauczyciel nawet jak zdarzy sie jakis wypadek losowy takiego urlopu wziac nie moze. To nie wina nauczycieli ze dzieci maja wakacje! I co maja niby wtedy robic?
   A poza tym strajk chyba polega na tym ze sie odbywa w czasie pracy!

  • Jakie wolne? Przedszkola normalnie pracują, nie ma ferii czy wakacji. 2 maja chodzimy do pracy, a o wolnym piątku po Bożym Ciele możemy pomarzyć. Proponuję najpierw zobaczyć jak to jest. I może przyjść na tydzień do najmłodszej grupy w przedszkolu i zobaczyć czy faktycznie nauczyciel nic nie robi. A nauczyciel ma 40 h pracy w tygodniu.

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany.