Od rana trwa na miejskim targowisku rozładunek elementów konstrukcyjnych wiaty targowej, prawdopodobnie już jutro staną pierwsze jej filary. Wiata stanie nad pierwszą aleją handlową od ul. Sikorskiego.

Zgodnie z tym co w sobotę 3 sierpnia napisaliśmy na naszym portalu, dziś, 5 sierpnia na miejskiej targowicy rozpoczęły się prace związane z montażem wiaty handlowej. Na miejscu od rana trwa rozładunek elementów konstrukcyjnych budowli. Jako pierwsze z naczep zdjęto wykonane z klejonego drewna belki nośne, w kolejce zaś czekają na innym samochodzie stalowe słupy.

Od jednego z pracowników usłyszeliśmy, że po zdjęciu tych elementów rozpoczną się prace przygotowawcze do ustawienia słupów, polegające na wypoziomowaniu śrub umieszczonych w betonowych stopach, do których zostaną one przykręcone. Pierwsze staną już jutro. Cała konstrukcja nośna ma stanąć w ciągu dwóch tygodni, po czym nastąpi montaż poszycia dachowego – blachy, w której umieszczone będą świetliki. Termin zakończenia robót mija 28 sierpnia.

Przypomnijmy, że głównym wykonawcą wiaty firma Am-For z Włocławka, koszt jej budowy to 1 mln. 715 tys. zł.

1 komentarz

  1. Sama przyjechała czy z kimś?

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany.