Dziś, 14 października, przypada Dzień Edukacji Narodowej. Do świętujących pracowników oświaty i uczniów w całym kraju dołączyły społeczności szkolne z Głowna i Strykowa.

W naszym rejonie uczniowie podziękowali swoim nauczycielom za przekazaną wiedzę oraz trud wychowania poprzez miłe słowa, podarunki, a także szkolne akademie, w trakcie których nie zabrakło akcentów humorystycznych.

Na taki pomysł wpadli m.in. uczniowie Szkoły Podstawowej nr 2 w Głownie, którzy zaprezentowali inscenizację posiedzenia uczniowskiego, oceniając poszczególnych dydaktyków.

W żartobliwym stylu ukazali oni bolączki, z jakimi boryka się nauczyciel w polskiej szkole. Nie zabrakło także występów muzycznych, o które zadbali przedstawiciele pierwszych klas.

– Polska oświata znajduje się w dobrej kondycji, jeśli dyrektor szkoły może liczyć na swoich pracowników, a w naszej szkole tak jest od zawsze. Jestem dumna z naszych pedagogów, bo wiem, że ich postawa inspiruje młodych – powiedziała dyrektor placówki Beata Pilarska.

Z kolei uczniowie oraz nauczyciele I Liceum Ogólnokształcącego w Głownie spotkali się dziś, by uczcić wspólne święto w ramach szkolnej akademii.

Tradycyjnie, nie zabrakło podziękowań pełnych wzruszenia oraz życzeń na kolejne lata pedagogicznej pracy. Uczniowie pierwszych klas liceum złożyli tego dnia uroczyste ślubowanie.

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany.