Na dzisiaj, 12 grudnia, zwołana została nadzwyczajna sesja Rady Gminy Kocierzew Płd. Ma ona związek z tym, że na poprzedniej sesji radni większością głosów odrzucili projekt uchwały w sprawie znacznej podwyżki opłat za gospodarowanie odpadami komunalnymi.

Sekretarz gminy Zbigniew Żaczek powiedział nam, że do ogłoszonego przez urząd przetargu na odbiór odpadów komunalnych wpłynęła tylko jedna oferta od firmy PreZero (dawniej Tönsmeier). Na tej podstawie wyliczono opłatę dla mieszkańców deklarujących korzystanie z własnego kompostownika w wysokości 25 zł, zaś stawka zasadnicza za odpady segregowane miała wynosić 31 zł.

Projekt uchwały został odrzucony większością głosów radnych (oddano 11 głosów przeciw i tylko 4 „za”). Wobec tego gmina ogłosiła kolejny przetarg, w którym zrezygnowano z prognozowanego 10-procentowego wzrostu ilości śmieci. Pozwoliło to na zaproponowanie stawki w wysokości 22 zł dla osób, które samodzielnie zagospodarowują odpady biologiczne oraz 27,50 zł jako opłatę zasadniczą za odpady segregowane. Projekt takiej uchwały zostanie dzisiaj poddany pod głosowanie radnych.

2 komentarze

  1. Uczestnik

    Nigdy nie było brązowych worków.

  2. Na wsi powinny być inne przeliczniki za śmieci ,nie powinno się równo naliczać opłat od osób które tylko mieszkają na wsi lub prowadzą niewielkie gospodarstwa i produkują ilości śmieci podobne do mieszkańców miast a inne ilości mają gospodarstwa gdzie jest prowadzona duża hodowla i tych śmieci jest naprawdę dużo a płacą tylko od ilości osób w gospodarstwie.Wystarczy przejechać się po wsi i zobaczyć ile jest wystawianych śmieci przed domami po różnych środkach i artykułach do produkcji rolnej.Uważam,że w tym temacie władze gmin powinny zastanowić się nad bardziej sprawiedliwym przelicznikiem za odbiór śmieci.

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany.