Punktualnie o godz. 9.00 w szkołach podstawowych rozpoczął się egzamin ósmoklasistów. Dzisiaj uczniowie przystąpili do rozwiązywania testu z matematyki. Mają na to 100 minut.

Trwający nadal (ósmy dzień) strajk pracowników oświaty nie zakłócił przebiegu egzaminu w szkołach w Łowiczu. Wszędzie skompletowane zostały zespoły egzaminacyjne. – Egzaminy rozpoczęły się bez przeszkód i zgodnie z planem – dowiedzieliśmy się w Wydziale Spraw Społecznych Urzędu Miejskiego w Łowiczu.

Egzamin ósmoklasisty jest egzaminem obowiązkowym, co oznacza, że każdy uczeń musi do niego przystąpić, aby ukończyć szkołę. Nie jest określony minimalny wynik, jaki uczeń powinien uzyskać, dlatego egzaminu ósmoklasisty nie można nie zdać. Jutro ósmoklasiści przystąpią do egzaminów z języka obcego nowożytnego – w przeważającej większości będzie to język angielski. Egzamin językowy będzie trwał 90 minut.

Na chwilę przed rozpoczęciem egzaminu rozmawialiśmy z ósmoklasistami ze Szkoły Podstawowej Nr 3 na Korabce. Raczej nie byli zestresowani, humory dopisywały i czuli się dobrze przygotowani.

– Moja ciocia jest matematyczką. Bardzo dużo czasu spędziłyśmy rozwiązując zadania – powiedziała nam Oliwia. Uczennica jest też zadowolona z egzaminu, który pisała poprzedniego dnia. – Mam nadzieję na 100% – mówiła.

Na dzisiejszy egzamin uczniowie przynieśli ze sobą przybory do pisania oraz linijkę. Na egzaminie nie można korzystać z kalkulatora. Nie wolno także przynosić i używać telefonów.

2 komentarze

  1. Podatek od IKE trzeba wprowadzić bo Nieprawi i Niesprawiedliwi, spustoszyli skarb państwa. Miesięcznice, komisja smoleńska , pupil toruński czy rozdawnictwo dla Misiewiczy, to musi kosztować.

  2. Są pieniądze na krowy, świnie. Teraz Szydłowa obiecała kasę na odbudowe katedry Notre Dame ale dla nauczycieli dalej nie ma. Żenada