– Rozbiórka przejścia nad torami przy dworcu Łowicz Główny może rozpocząć się w godzinach popołudniowych w czwartek, 19 października – dowiedzieliśmy się od Roberta Kuczyńskiego dyrektora ds. komunikacji Trakcja PRKiI S.A. – wykonawcy modernizacji linii kolejowej E20.

Kładka wkrótce zniknie z okolic dworca Łowicz Główny
Kładka wkrótce zniknie z okolic dworca Łowicz Główny

Wykonawca robót starał się uzyskać niezbędne pozwolenia od PKP PLK S.A. już od połowy sierpnia tego roku. Pierwsze doniesienia mówiły, że kładka zniknie z przydworcowego krajobrazu jeszcze do końca wakacji.

Okazało się jednak, że ustalenia z władzami kolejowymi oraz odbiory m.in. tymczasowego przejścia na poziomie szyn na peron nr 2 (peron 1 jest rozebrany) na dworcu Łowicz Główny przeciągały się.

Niektóre roboty związane z rozbiórką – szczególnie części nad czynnymi torami przy peronie nr 2 – będą musiały zostać wykonane w godzinach popołudniowych, a nawet w nocy – po uzyskaniu pozwoleń na tzw. zamknięcia torowe oraz w momentach, kiedy ruch pociągów jest najmniejszy.

Po zamknięciu kładki otwarte będzie przejście na poziomie szyn
Po zamknięciu kładki otwarte będzie przejście na poziomie szyn

Po zamknięciu kładki pasażerowie będą dostawać się na peron 2 przejściem w poziomie szyn, zabezpieczonym tzw. labiryntem – żeby uniemożliwić wbieganie na torowisko.

Dodatkowo wjazd pociągu na tory przy peronie drugim będzie zapowiadany, zaś pasażerowie będą upominani, by w tym czasie nie wchodzili na przejście przez tory.

Ruch pasażerów w tym rejonie będą też częściej kontrolować funkcjonariusze Służby Ochrony Kolei, zaś maszynistów i drużyny konduktorskie obowiązywać zaś będą dodatkowe rozkazy o konieczności zachowania szczególnej ostrożności podczas jazdy i o ograniczeniu prędkości.

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany.