– Hotel w Piaskach działa w ramach łowickiego hotelu Eco. Jest to odpowiedź na zapotrzebowanie zgłaszane przez grupę klientów, którzy wyrażali zainteresowanie miejscem w centrum Polski,
w którym mogliby się spotkać i np. zorganizować szkolenie – mówi nam menadżer hotelu Eco, Bożena Wójcik, o nowej placówce działającej od niedawna w Piaskach tuż pod Nieborowem.

 

Hotel w Piaskach mógłby z łatwością otrzymać trzy gwiazdki, które zostały już przyznane hotelowi w Łowiczu. Oferuje w dwóch budynkach 32 miejsca noclegowe, w 17 pokojach. 10 znajduje się w głównym budynku, 7 w budynku sąsiadującym. Pokoje są 1-, 2- i 3-osobowe z podstawowym wyposażeniem. W głównym budynku znajduje się sala konferencyjna, w której, oprócz standardowego wyposażenia, istnieje możliwość podłączenia 20 stanowisk komputerowych w jednej sieci.

 

Zainteresowanie szkoleniami, choć obiekt działa od niedawna, jest spore. Pierwsze, dla małych grup, już się odbyły. W hotelu mieszka też kadra kierownicza zatrudniona przy budowie autostrady A2. Zdarza się też, że klienci, którzy zatrzymywali się do tej pory w Łowiczu, np. biznesmeni zadowoleni z naszych usług, decydują się na coś nowego i jadą do hotelu w Piaskach i są bardzo zadowoleni. Ogromne wrażenie robi na nich cisza i spokój, jakie tam panują – powiedziała nam menadżerka hotelu.

 

Faktycznie, wejście do hotelu jest odwrócone w stronę zwartej ściany lasu, odległej o niecałe 100 m, dookoła nieliczne tylko zabudowania, dominują łąki i pola. Spokój i możliwość zorganizowania sobie wolnego czasu sprawiają, że grupy szkolące się tam mogą połączyć zajęcia z rekreacją. Teren wokół hotelu wystarczy, by mógł tam powstać np. kort tenisowy czy boisko. Położenie blisko zjazdu z autostrady Skierniewice pod Bełchowem daje gwarancję szybkiego dojazdu na miejsce klientów z całej Polski.

 

Główny budynek przypomina staropolski dwór, z wysokim użytkowym poddaszem i charakterystycznym dachem, a budynek obok wyglądem nawiązuje do spichlerza. Właściciel hotelu, Janusz Mostowski, przyznaje, że hotel po pracach adaptacyjnych dopiero zaczyna żyć, bo budynek przez kilka lat nie był wykorzystywany, a jego pierwotne przeznaczenie było inne niż hotelarskie.

 

Gmina Nieborów powoli staje się centrum usług noclegowych w naszej okolicy. Filia hotelu w Piaskach jest kolejnym nowo otwartym obiektem po Białej Damie, Oberży pod Złotym Prosiakiem i Zajeździe Rozdroże. Trzeba też wspomnieć, że na terenie gminy są trzy gospodarstwa agroturystyczne, w samym Nieborowie – Stajnia u Kowala i „Dom w Nieborowie” oraz Pod Dębem w Sierzchowie. Oprócz tego w Nieborowie działa Ośrodek Szkoleniowo-Wypoczynkowy Pod Sosną – na miejscowym campingu.

(tb)

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany.