Wiele wskazuje na to, że w najbliższym czasie dyrektor Miejskiego Żłobka w Głownie, Edyta Strumian, stanie się radną Sejmiku Województwa Łódzkiego.

Jest to skutek niedzielnych wyborów parlamentarnych, w których dotychczasowy radny wojewódzki Dariusz Joński z Koalicji Obywatelskiej zdobył mandat poselski. Jego miejsce w strukturach sejmiku ma prawo zająć Edyta Strumian.

Edyta Strumian. Dyrektor Gimnazjum Miejskiego w Głownie, a wkrótce też dyrektor Miejskiego Żłobka. Fot. Elżbieta Woldan-Romanowicz
Edyta Strumian również startowała w niedzielnych wyborach parlamentarnych, ale nie udało jej się zdobyć mandatu.

Przypomnijmy, że w wyborach samorządowych w 2018 roku była ona kandydatką Koalicji Obywatelskiej do Sejmiku Województwa Łódzkiego, a jako kolejna osoba z listy – tuż po Dariuszu Jońskim – ma prawo stać się radną sejmiku.

– Staję przed wielkim wyzwaniem, ale jest to dla mnie wiadomość radosna, bo chcę pracować dla dobra innych. Jeśli rzeczywiście otrzymam od Komisarza Wyborczego oficjalną wiadomość o możliwości objęcia takiego stanowiska, na pewno podejmę wyzwanie – powiedziała w rozmowie z naszym reporterem.

Przypomnijmy, że Edyta Strumian do niedawna kierowała Gimnazjum Miejskim w Głownie. Obecnie pełni funkcję dyrektor Miejskiego Żłobka w Głownie.

5 komentarzy

  1. Mam nadzieję, że to tylko żart!!!Przecież to pomyłka!!! A gdzie wiedza, kompetencje, doświadczenie!

  2. Gimnazjum,Żłobek,Sejmik.Głowno ma kandydatkę na burmistrza.

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany.