Dzisiaj i jutro (4 i 5 października) w parku i pałacu w Nieborowie kręcone są zdjęcia do filmu „Legiony” w reżyserii Dariusza Gajewskiego. Będzie to pełnometrażowy, fabularny obraz opowiadających o losach młodych ludzi, którzy przed 100 laty podjęli walkę o niepodległość w legionach Józefa Piłsudskiego. Praca nad nim trwa od roku, premiera planowana jest pod koniec września 2019 roku.

Na pałacem w Nieborowie powstała scenografia do nakręcenia ze scen szpitala polowego.

Naszemu reporterowi udało się spotkać o z producentem filmu Maciejem Pawlickim, który powiedział, że „Legiony” przedstawią historię pierwszej kompanii kadrowej z perspektywy trójki pierwszoplanowych, młodych bohaterów, liczących niewiele ponad 20 lat. Jeden jest dezerterem z rosyjskiej armii, drugi – ułanem z drużyn strzeleckich, a trzecia osoba to dziewczyna – agentka wywiadu i działaczka Ligi Kobiet. Sam marszałek pojawiał się w filmie, ale jako osoba która np. rozstrzyga spory między młodymi ludźmi.

Ekipa goszcząca w Nieborowie jest kilkudziesięcioosobowa. Zdaniem producenta to nie jest dużo, ponieważ przy największych produkcjach pracuje nawet kilkaset osób.

Z aktorów, których możemy kojarzyć, w Nieborowie pojawili się Sebastian Fabijański, Maja Bartoszewska i Wiktoria Wolańska.

Komentowanie nie jest możliwe.