Mix spektakularnych eksperymentów mieli okazję obejrzeć dziś, 17 stycznia, uczestnicy zajęć feryjnych zorganizowanych przez Dom Kultury i Gminną Bibliotekę Publiczną w Strykowie.

fot. ljs

Po warsztatach plastycznych, spotkaniu z podróżnikiem, czy samodzielnym tworzeniu pachnących mydeł, na koniec pierwszego tygodnia ferii dzieci wciągnęła magia zjawiskowych doświadczeń nie tylko fizyczno- chemicznych, ale również tych z zakresu elektryki, czy elektroniki.

fot. ljs

Przy użyciu kuli plazmowej najmłodsi sprawdzali właściwości elektromagnetyczne różnych przedmiotów, m.in. jarzeniówki. Za pomocą nadmanganianu potasu oraz barwników spożywczych feriowicze zamienili wodę w kolorową ciecz, a wrzucając do niej suchy lód mogli się cieszyć dodatkowym spektakularnym efektem. W powietrzu unosiły się magiczne piłeczki, a głowach dzieci osiadały leciutkie jak piórko bańki. To tylko niektóre z niezwykłych doświadczeń wykonywanych dziś dla małych strykowian przez magików z krakowskiej Famigi. Chętnych do udziału nie brakowało.

W przyszłym tygodniu kolejne atrakcje. Dom Kultury oraz Gminna Biblioteka Publiczna zapraszają dzieci m.in. na zajęcia z robotyki.

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany.