Trzy osoby, laureaci miejsc pierwszych w poszczególnych kategoriach wiekowych eliminacji miejsko-gminnych Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej w Głownie, po świętach Wielkanocy pojadą na eliminacje powiatowe do Zgierza.

Najmłodszy dzisiejszy zwycięzca, Piotr Zuchora, jest uczniem klasy III Szkoły Podstawowej nr 3 w Głownie i w turnieju startował po raz pierwszy.

Eliminacje miejsko-gminne rozegrano w strażnicy OSP Głowno, a wzięło w nich udział ogółem 35 uczestników, podzielonych na trzy kategorie wiekowe: uczniów szkół podstawowych do klasy VI, uczniów klas VII SP- III gimnazjum oraz uczniów szkół ponadgimnazjalnych.

Najpierw uczestnicy przez około godzinę rozwiązywali test, którego wyniki przesądziły o awansie do finału ustnego tych, którzy zdobyli najwyższą liczbę punktów. Na tym etapie konieczna była dogrywka w najmłodszej grupie wiekowej między Patrycją Szymczak a Aleksandrą Kurczak, które z testu zdobyły taką samą liczbę punktów – po 24. Dogrywka przesądziła, że do finału weszła Patrycja.

W części ustnej finaliści odpowiadali na losowo wybrane zestawy 5 pytań, z których jedno zawsze dotyczyło nazwania i określenia zastosowania jednego ze sprzętów udostępnionych na turniej przez strażaków. Były to np.: hydronetka, prądownica, czy czujnik bezruchu, którego głośny alarm został na sali uruchomiony.

Turniejowe zmagania oceniało jury w składzie: dh Andrzej Ruciński (przewodniczący komisji, prezes OSP Głowno), mł. bryg. Bartłomiej Tomczuk (dowódca JR-G PSP w Strykowie, sekretarz komisji) i st. kpt. Adam Antczak (jego zastępca, członek komisji).

Po podliczeniu punktów części ustnej, ogłoszono wyniki.

W I grupie wiekowej miejsce I i awans do eliminacji powiatowych wywalczył Piotr Zuchora, uczeń SP nr 3 w Głownie (trzecioklasista!). Miejsce II zajęła Patrycja Szymczak z SP w Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Popowie Głowieńskim, a miejsce III – Kacper Lenart z tej samej szkoły.

W II grupie wiekowej najlepsza okazała się wielokrotna zwyciężczyni eliminacji miejsko-gminnych OTWP w Głownie i doświadczona uczestniczka zmagań powiatowych Aleksandra Wawrzyn, uczennica klasy III Gimnazjum Miejskiego w Głownie. I tym razem pojedzie na kolejny etap turnieju do Zgierza.
Miejsce II w tej kategorii zajął Jan Dałek z ZS-P w Mąkolicach, a miejsce III – Filip Kopania z SP nr 1 w Głownie.

W najstarszej grupie wiekowej, w eliminacjach miejsko gminnych uczestniczyło dwóch zawodników, obydwaj są uczniami Liceum Ogólnokształcącego w ZSL-G w Głownie. W ustnym finale awans do eliminacji powiatowych wywalczył Szymon Latosiewicz, laureat miejsca I, a miejsce II zajął Jakub Kornacki.

Laureaci miejsc od I do III otrzymali cenne nagrody rzeczowe (tablety, odtwarzacze mp3, karty pamięci), ufundowane przez burmistrza Głowna (który wręczył je osobiście), a wszyscy uczestnicy – zestawy gadżetów promocyjnych. Poczęstunek dla uczestników zmagań, ich opiekunów oraz jurorów ufundowała firma Piotra Szczepaniaka.
Więcej na temat eliminacji napiszemy w gazetowym wydaniu Wieści, a teraz zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć.

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany.