Dziś, 7 marca, w OSP Kiełmina rozegrano strykowskie eliminacje Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej “Młodzież zapobiega pożarom”.

Runda odpowiedzi ustnych. fot. ljs

W sali OSP Kiełmina pojawili się wytypowani wcześniej przez szkoły uczniowie z całej gminy, którzy najpierw rozwiązali test. Następnie najlepsi z nich przystąpili do rundy odpowiedzi ustnych, podczas których nie obyło się bez najciekawszego punktu konkursu, czyli pytań z serii: Jakie to urządzenie i do czego służy w pracy strażaka?

Ostatnie powtórki. fot. ljs

Uczestników oceniono w trzech kategoriach wiekowych: szkoły podstawowe, szkoły gimnazjalne i szkoły ponadgimnazjalne, wyłaniając z nich po trzech najlepszych. Pierwsze miejsca w poszczególnych kategoriach zdobyli: Maciej Duniec z SP Dobra, Aleksandra Burtka z SP Bratoszewice oraz Sylwia Laskowska z ZS Nr 1 Bratoszewice. To właśnie oni reprezentować będą gminę Stryków na turniejowych eliminacjach szczebla powiatowego.

Sylwia Laskowska, zdobyła I miejsce w kat. szkół ponadgimnazjalnych. fot. ljs

Najlepsi otrzymali dyplomy, puchary i nagrody ufundowane przez gminę oraz gospodarza konkursu, czyli jednostkę OSP Kiełmina, które odebrali z rąk sekretarz gminy Stryków Anety Jędrzejczak, a także przedstawicieli zawodowej i ochotniczej straży pożarnej, m.in. dowódcy JRG PSP Stryków Bartłomieja Tomczuka, komendanta miejsko-gminnego OSP Stryków Marcina Łysonia oraz prezesa OSP Kiełmina Mariusza Sobczyka. 

Szerzej na temat konkursu w najbliższym, gazetowym wydaniu WG.

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany.