Redaktor Elżbieta Jaworowicz jest dziś w Woli Zbrożkowej, w gminie Głowno, gdzie wraz z ekipą programu “Sprawa dla reportera” przygotowuje materiał o potrzebującym pomocy sołtysie Romanie Marczyku, u którego latem ubiegłego roku doszło do zatrzymania akcji serca.

Elżbieta Jaworowicz tuż przed rozmową z krewnymi i znajomymi Romana Marczyka; w ręku trzyma wrześniowe wydanie WG, w którym pisaliśmy o tej sprawie. fot. Lilianna Jóźwiak-Staszewska

Program nagrywany jest w domu rodziny państwa Marczyków, gdzie obok chorego zebrali się nie tylko krewni, ale również sąsiedzi, znajomi oraz strażacy miejscowej OSP, której Roman Marczyk jest gospodarzem. Na miejscu jest również wójt gminy Głowno Marek Jóźwiak oraz kierownik GOPS Edyta Kaczmarska. Elżbieta Jaworowicz rozmawia ze wszystkimi, by lepiej poznać tło tego, co wydarzyło się latem ubiegłego roku i wiedzieć jak pomóc tym, którzy do niej napisali.

Roman Marczyk, po pobytach w szpitalach, obecnie pielęgnowany jest w domu. Obok chorego jego brat bliźniak Ireneusz Marczyk. fot. Lilianna Jóźwiak-Staszewska

Rodzina sołtysa, jego przyjaciele i znajomi mają nadzieję, że nagłośnienie sprawy na telewizyjnej antenie przyniesie szerszą niż do tej pory pomoc w zbieraniu funduszy na jego kosztowną rehabilitację.

Przed kamerą wypowiadają się druhowie z OSP Wola Zbrożkowa. fot. Lilianna Jóźwiak-Staszewska

O terminie emisji programu na antenie TVP poinformujemy w najbliższym czasie.

5 komentarzy

  1. Po co wójt tam był? Ani be ani me, lans mu nie wyszedł chyba

  2. sms o treści Romek na 72052, okolo 2,5 zl

  3. Nie zdążyłam zapisać numeru, pod który można wysyłać smsy. Mogę prosić o ponowne podanie go?

  4. Łowiczanin

    Dajcie koniecznie znać, w jaki sposób można człowiekowi pomóc. Jakiś numer konta, czy coś innego, najlepiej bezpośrednio – nie przez fundację.

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany.