Tradycyjnie w okolicy Dnia Edukacji Narodowej Oddziałowa Sekcja Emerytów i Rencistów ZNP w Głownie organizuje dla swoich członków uroczyste spotkanie. W tym roku odbyło się ono we wtorek, 24 października, w gościnnych murach Szkoły Podstawowej Nr 2.

Najpierw dla zebranych wystąpił chór z “Dwójki”, działający pod kierunkiem Ewy Kowalskiej. Następnie strony zaproszonych gości pod adresem emerytowanych pracowników oświaty popłynęły życzenia i serdeczności, na ręce przewodniczącej Zofii Ogórek wręczano kwiaty, jako wyraz uznania dla wszystkich członków sekcji za lata ich zawodowej aktywności i trud edukowania młodych pokoleń.

Szczególnie uroczystym momentem było wręczenie zasłużonym oświatowcom Odznaczeń za 50-letnią przynależność do Związku Nauczycielstwa Polskiego. Spośród sześciu wyróżnionych w tym roku osób, które mogą poszczycić się związkową aktywnością już od półwiecza, na spotkaniu 24 października obecne były dwie: Jadwiga Brzozowska i Czesława Wszędybył.

Związkową tradycją jest zapraszanie na sekcyjną uroczystość z okazji Dnia Nauczyciela tych pracowników oświaty, którzy podjęli decyzję o zakończeniu pracy zawodowej, a także wręczenie dyplomów tym z grona seniorów oświaty, którzy w bieżącym roku świętują okrągłą rocznicę urodzin.

Na uroczystości nie mogło oczywiście zabraknąć występu chóru seniora Słoneczny Krąg.

1 komentarz

  1. Połowa nie powinna nigdy zostać nauczycielami, nie potrafili wytłumaczyć ani nauczyć, nie mieli ani serca ani rozumu do dzieci…

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany.