Ładowanie wydarzenia

« All wydarzenia

  • Zakończone

Artystyczne Spotkania Seniorów “Czar Jesieni” w Głownie

8 września 2018 o 10:00 - 19:00

Miejski Ośrodek Kultury w Głownie zaprasza na 11. edycję Artystycznych Spotkań Seniorów “Czar Jesieni”, która odbędzie się 8 września.

Tegoroczna impreza została włączona w obchody 100-lecia niepodległości Polski, co uwzględniono w warunkach uczestnictwa – na scenie będzie więc artystycznie i patriotycznie. Równocześnie “Czar Jesieni” 2018 wpisuje się w obchody Europejskich Dni Dziedzictwa, przebiegających w tym roku pod hasłem “Niepodległa dla wszystkich”.

W sobotnich Spotkaniach, które będą przeglądem artystycznym i jednocześnie konkursem, wezmą udział zespoły wokalne, śpiewacze, instrumentalno-wokalne, kapele ludowe, kabarety oraz inne formacje artystyczne a także soliści, duety i gawędziarze – z terenu województwa łódzkiego i mazowieckiego. Swoje występy zapowiedziało ponad 300 osób. Zabawa rozpocznie się o godz. 10.00, a potrwa cały dzień.

Tradycyjnie już “Czarowi Jesieni” towarzyszy konkurs literacki Piórem Seniora na wiersz, którego w tym roku tematem jest “Radosna Niepodległa”. Prezentacje sceniczne, a także konkurs literacki będą oceniane przez jury, które spośród uczestników wytypuje zwycięzców i wyróżnionych. W tym roku przewidziano również dodatkową nagrodę za artystyczną interpretację idei obchodów 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości.

Impreza odbędzie się pod patronatem Burmistrza Głowna i Starosty Zgierskiego. Dodatkową atrakcją ma być możliwość bezpłatnego przebadania słuchu i wzroku oraz spotkanie ze Stowarzyszeniem Manko, realizującym projekty adresowane do seniorów.

Wstęp wolny. 

Szczegóły

Data:
8 września 2018
Czas:
10:00 - 19:00
Kategorie Wydarzenie :
, ,
Tagi Wydarzenie
, , , , ,

Organizator

MOK Głowno
Telefon:
42 719 11 43

Miejsce

Miejski Ośrodek Kultury w Głownie
ul. Kopernika 45
Głowno, łódzkie 95-015 Polska
+ Google Map