Ładowanie wydarzenia

« All wydarzenia

  • Zakończone

Biesiada Jesienna w Kadzielinie

13 października 2018 o 16:00 - 20:00

Sołtys wsi Kadzielin w gminie Głowno zaprasza na otwartą Biesiadę Jesienną pod hasłem “Jabłuszko pełne snu”.

Biesiada odbędzie się w sobotę, 13 października, w Wiejskim Domu Ludowym w Kadzielinie – Toporowie (przy trasie nr 14). Początek o godz. 16.00.

W pierwszej godzinie impreza będzie się odbywała “pod chmurką”, czyli przed budynkiem, gdzie wystawione do obejrzenia, spróbowania i kupienia zostaną jabłka z okolicznych sadów, a także produkty tłoczni soków Wiatrowy Sad i Grupy Producentów Owoców “Elita”. Przewidziano również degustację ciast i przetworów z jabłek, a także pokaz strażacki z udziałem druhów z OSP w Ostrołęce. Swoje rękodzieło zaprezentują twórczynie ludowe (będzie możliwość zakupu). W tej części biesiady sołtys Elżbieta Michalak zapowiada swoją niespodziankę, nie ujawniając jednak co nią będzie.
O godz. 17.00, już wewnątrz Domu Ludowego, rozpocznie się koncert i część poświęcona 100-leciu odzyskania przez Polskę niepodległości, po której przewidziano jesienny program słowno-muzyczny z udziałem zespołu śpiewaczego Głownianki w Głowna.
Wieczorem w Domu Ludowym odbędzie się jeszcze zabawa z zespołem Variete z Łodzi, będą konkursy i degustacje. Wstęp jest wolny.

Szczegóły

Data:
13 października 2018
Czas:
16:00 - 20:00
Kategorie Wydarzenie :
,
Tagi Wydarzenie
, ,

Miejsce

Dom Ludowy w Kadzielinie
Kadzielin + Google Map