Ładowanie wydarzenia

« All wydarzenia

  • Zakończone

Cały świat w jednej sakwie – Przegląd Podróżników Rowerowych

1 czerwca 2018 - 2 czerwca 2018

Cały świat w jednej sakwie

Zbliża się kolejna edycja Przeglądu Podróżników Rowerowych „Cały świat w jednej sakwie”. 1-2 czerwca po raz szósty spotkamy się w Łowickim Ośrodku Kultury. Zdradzamy pierwsze szczegóły i ujawniamy gości imprezy. Więcej informacji znajdziecie na facebook’owej stronie Cały świat w jednej sakwie.

1-2 czerwca po raz szósty spotkamy się w Łowickim Ośrodku Kultury oraz w klubie Hop Kultura

Program imprezy:
1. czerwca
SALA KINOWA / HOP KULTURA
16.00-17.00 Filmowo. “Nie dojechać nigdy” reż. Bartosz Lisek
17.00 Elo elo, czyli przywitanie i takie tam pierdelety
17.15 -18.45 Ula i Rafał BIKE JAMBOREE
19.00 -20.10 Korzonek POLSKA PROSTO ROWEREM
HOP KULTURA
21.00 Ganczarek i jego 5 lat w drodze
Dopuszczamy zmiany, coś może się skrócić, coś nieznacznie może się przedłużyć przez wzgląd na konkursy i prezenty jakie dla Was mamy od sponsorów

2. czerwca
TEREN ŁOK/ HOP KULTURA
11.00 -… Andrzej i Cyganie
11. 00- … Warsztaty dla dzieci, Kamishibai
15.15 Kamil Pivot koncert
SALA KINOWA / HOP KULTURA
17.00 – 18.30 Klaudia i Krzychu Tandemowe TRIPLOVE
18.45 – 21.15 Kasia i Andrzej Australia Kraków
Hop Kultura 2
21.45… Piotrek Strzeżysz Ushuaia Alaska ZAPRASZAMY!

KRYSTIAN CHRUŚCIELEWSKI

Raczkował w Urzędowie. Tam nauczył się wszystkiego co dobre, wszystkich brzydkich rzeczy nauczył go świat
W Urzędowie wsiadł na rower i ruszył przed siebie. Najpierw była Polska, potem Europa. W koniec końców upodobał sobie jednak szczególnie Azję. Ale nie tę znaną wszystkim miłośnikom butter chickenów, mango lassi czy sklepów z koszulkami za dolara. Ta Azja jest dla dziewczyn;)

Krystian Chruścielewski, bo o nim mowa, wraz z Michałem Barabaszem pojechali tam, gdzie jest nieco weselej. Tam, gdzie mleko pije się od koni, gdzie mężczyźni chodzą za ręce, a droga którą chce się jechać, prowadzi niemal wyłącznie pod górę.

W dwuosobowym składzie od kilku lat przemierzają systematycznie najwyższe przełęcze świata. Zdobywszy najpierw to, co zdobyć wypada w Himalajach, postanowili przerzucić się przed rokiem do tadżyckiego Pamiru, Kirgistanu i swojsko brzmiącego Kazachstanu.

Pchali się równo przed siebie nie patrząc ani na zmęczenie, ani na czyhające wokół niebezpieczeństwa. Nikt do nich nie strzelał, nikt ich nie gonił. Spali gdzie się dało, gadali z kim popadło, jedli wszystko jak szło, myli się mało, za to pili znacznie więcej. I to różnych rzeczy. Od wody i imperialistycznych napojów z gazem, po płyny i substancje jakie będąc w regionie pić dla zdrowotności wręcz wypada. Nagrywali, fotografowali i dokumentowali tak, by po powrocie, móc bez skrępowania pokazać się na ulicy.

BIKE JAMBOREE

Wystartowali w maju 2017 roku z Gdańska. Postawili sobie nie lada wyzwanie. 35 tyś km przez 21 krajów. Z Europy pocisnęli do Azji, z Azji popłyną wpław do Ameryki Północnej;), a kiedy już najeżdżą się tam do woli i dotrą, gdzie dotrzeć mają (czyli na Światowy Zlot Skautów w Zachodniej Wirginii), przez Wielką Wodę znów wrócą na Stary Kontynent. Finiszując na gdańskiej Wyspie Sobieszewskiej okrążą tym samym glob dookoła!!!

Żeby wszystkim było weselej podzielili trasę na etapy. Łączna ich liczba to 34. W każdym niemal etapie udział weźmie czterech zawodników z Polszy i dwóch skautów z kraju przez jaki będą akurat przejeżdżać.

Etap o którym opowiedzą w Łowiczu miał numerek 8. Gdyby tak dobrze się zamachnąć, można by cyferkę 8 przewrócić na boczek i zrobić z niej najpiękniejszy znak świata: znak nieskończoności. Sztafeta Bike Jamboree podobnie jak znane Wam z poprzedniej edycji „Sakwy” Rowerowe Jamboree, tak naprawdę przecież nigdy się nie skończy. No bądźmy szczerzy! Taka przygoda kończyć się nie może!

O jeździe w śniegu po uszy, o soplach w nosie, o odmrożeniach palców, spaniu przy minus 40C, topieniu śniegu na herbatę, czy duchach strzegących pewnej przełęczy opowiedzą Wam serwując kapitalną dawkę podróżniczej fotografii: Ula Ziober i Rafał Flieger, którzy wraz z Megi Sobczak, Iśką Marchwicą i Mateuszem Trzeciakiem przemierzali na przełomie 2017 /18 zasypaną śniegiem Mateczkę Rosję i zupełnie niekiedy śniegu pozbawioną Mongolię.

Szczegóły

Start:
1 czerwca 2018
Koniec:
2 czerwca 2018
Kategorie Wydarzenie :
,
Tagi Wydarzenie

Miejsce

Kino Fenix w Łowiczu
ul. Podrzeczna 20
Łowicz, łódzkie 99-400 Polska
+ Google Map
Telefon:
46 837 40 01