Ładowanie wydarzenia

« All wydarzenia

  • Zakończone

Czerwcowy przegląd DKF Bez nazwy w kinie Fenix w Łowiczu

8 czerwca 2018 - 10 czerwca 2018

Czerwcowy przegląd DKF 8-10 VI

DKF „Bez Nazwy”, Kino Fenix i Łowicki Ośrodek Kultury zapraszają od 8 do 10 czerwca na przegląd dyskusyjnego klubu filmowego.

ZIMNA WOJNA
Akcja filmu toczy się na terenach Polski, Jugosławii, Berlina i Paryża w latach 50. i 60. XX wieku. To historia wielkiej i trudnej miłości dwojga ludzi – młodej tancerki Zuli oraz pianisty Wiktora. Oboje z jednej strony bardzo często nie potrafią się ze sobą porozumieć, z drugiej – coś ich do siebie wzajemnie przyciąga na tyle mocno, że wprost nie mogą bez siebie żyć.
Film prod. Francja, Polska, Wielka Brytania, reżyseria Paweł Pawlikowski.

SWEET COUNTRY
Akcja filmu rozgrywa się w 1929 roku w małym mieście położonym na australijskim Terytorium Północnym. Bohaterem jest Sam, aborygen w średnim wieku, który pracuje dla lokalnego kaznodziei, Freda Smitha. Pewnego dnia Sam zostaje wraz żoną i córką najęty do pracy przez niejakiego Harry’ego Marsha. Ten okazuje się złym człowiekiem, a jego coraz bardziej napięte relacje z Samem kończą się gwałtowną strzelaniną. Aborygen zabija białego w obronie własnej. W rezultacie Sam staje się poszukiwanym przestępcą, zmuszonym do ucieczki z miasta z ciężarną żoną. Ich śladem ruszają tropiciele pod wodzą doświadczonego sierżanta Fletchera…
Western, dramat historyczny prod. Australia, Reżyseria: Warwick Thornton

LADIES AND GENTLEMEN: THE ROLLING STONES
„Ladies & Gentlemen” dokumentuje trasę Stonesów po Stanach Zjednoczonych z 1972 roku, kiedy to promowali „Exile on Main Street”. Film miał swoją premierę w kinową w Ziegfield Theatre w Nowym Jorku. Zalicza się do jednego z najlepszych filmów muzycznych jakie kiedykolwiek zrobiono. Materiał został odrestaurowany i zremasterowany.
Film dokumentalny/muzyczny prod. USA, reżyseria: Rollin Binzer.

ZABICIE ŚWIĘTEGO JELENIA
Colin Farrell, Nicole Kidman i Alicia Silverstone we wciskającej w fotel opowieści o człowieku stojącym przed niewyobrażalnie trudnym wyborem. Bez względu na to, jaką decyzję podejmie, stanie się sprawcą tragedii we własnej rodzinie. A wszystko za sprawą nastoletniego chłopca, który dotąd był dla niego jak syn.
Dramat prod. Irlandia/Wielka Brytania, reżyseria: Yorgos Lanthimos.

piątek 8.06
18:30 ZIMNA WOJNA
20:15 LADIES AND GENTLEMEN: THE ROLLING STONES

sobota 9.06
18:00 SWEET COUNTRY
20:15 ZIMNA WOJNA

niedziela 10.06
18:00 ZIMNA WOJNA
19:30 ZABICIE ŚWIĘTEGO JELENIA

Szczegóły

Start:
8 czerwca 2018
Koniec:
10 czerwca 2018
Kategorie Wydarzenie :
,
Tagi Wydarzenie

Miejsce

Kino Fenix w Łowiczu
ul. Podrzeczna 20
Łowicz, łódzkie 99-400 Polska
+ Google Map
Telefon:
46 837 40 01