Ładowanie wydarzenia

« All wydarzenia

  • Zakończone

DKF Bez Nazwy // Listopad 2016

25 listopada 2016 o 18:00 - 27 listopada 2016 o 22:00

DKF Bez Nazwy

DKF “Bez nazwy” zaprasza na listopadowy set filmowy. Podczas ostatniego weekendu zaprezentujemy cztery filmy, wśród których znajdziecie pozycje wchodzące w skład 14. edycji TipesTopes, a także ekranizację bestsellerowej powieści P. Hawkins, którą zagramy specjalnie na życzenie publiczności.

THE ROLLING STONES OLÉ OLÉ OLÉ! // 25.11 godz. 18:00
W 2016 roku The Rolling Stones wyruszyli w kolejną trasę koncertową i dosłownie “przetoczyli się” przez Amerykę Południową. Zagrali m.in. w Chile, Argentynie i Brazylii. W sumie dziewięć krajów. Dziesiąta okazała się Kuba – miejsce, gdzie Stonesi nigdy wcześniej nie wystąpili. Zaraz po ogłoszeniu oficjalnej informacji, że koncert się odbędzie, fani oszaleli, a poziom ich oddania dla zespołu przybrał znamiona oficjalnego kultu. Od Chile aż po Kubę zespół witany był z aplauzem, jaki towarzyszył mu w latach 60. ubiegłego wieku. Widać to szczególnie wyraźnie na koncertach plenerowych, których zapisy stanowią blisko połowę tego niezwykłego filmu..

SERCE PSA // 26.11 godz. 18:00
“Serce psa” to film w reżyserii Laurie Anderson, piosenkarki i performerki. To medytacyjna podróż w wewnętrzny świat artystki, pełna muzyki, nowojorskich pejzaży i snów. Anderson dzieli się z nami swoimi przemyśleniami na temat życia i śmierci, nauk buddyzmu, a także wspomina związki z najbliższymi jej ludźmi i zwierzętami. Zaskakujący i nowatorski, niezwykły hołd dla męża, Lou Reeda i ukochanej terierki, Lolabelle.

GIMME DANGER (przedpremiera) // 27.11 godz. 18:00
Film Jima Jarmuscha w żaden sposób nie przypomina fanowskiej laurki dla Iggy’ego Popa i The Stooges. Zamiast tego – podobnie jak twórczość zespołu – jest przesiąknięty punkową energią. Muzycy opowiadają reżyserowi o artystycznych wzlotach i upadkach, a także z wyraźną satysfakcją wspominają swoje sceniczne prowokacje. Motywem przewodnim Gimme Danger pozostaje jednak, tak bardzo droga Jarmuschowi, kwestia twórczej niezależności. Choć reżyser oddaje głos wszystkim żyjącym członkom The Stooges, show przed kamerą – tak jak na scenie – kradnie Iggy Pop… (Piotr Czerkawski dla American Film Festival)

DZIEWCZYNA Z POCIĄGU // 27.11 godz. 20:00
Ekranizacja największego bestsellera ostatnich lat. Nr 1 sprzedaży książek w Polsce od wielu miesięcy.
Załamana rozwodem Rachel spędza dnie na fantazjach o pięknej parze mieszkającej w domu, który codziennie mija jadąc pociągiem. Pewnego ranka zobaczy tam coś, co wkrótce wywróci jej życie do góry nogami. Rachel będzie zmuszona zmierzyć się z makabryczną tajemnicą, której rozwiązanie może okazać się ponad jej siły.

Szczegóły

Start:
25 listopada 2016 o 18:00
Koniec:
27 listopada 2016 o 22:00
Kategoria Wydarzenie:
Tagi Wydarzenie
, , ,
Strona internetowa:
lok.art.pl

Organizator

Łowicki Ośrodek Kultury
Strona internetowa:
lok.art.pl

Miejsce

Kino Fenix w Łowiczu
ul. Podrzeczna 20
Łowicz, łódzkie 99-400 Polska
+ Google Map
Telefon:
46 837 40 01