Ładowanie wydarzenia

« All wydarzenia

  • Zakończone

Dożynki Powiatowo-Gminne w Bronisławowie

2 września 2018 o 13:00 - 22:00

Starostwo Powiatowe w Zgierzu i Gmina Głowno w niedzielę 2 września wspólnie organizują Dożynki Powiatowo-Gminne.

Dożynki odbędą się w Bronisławowie, przy Gminnym Ośrodku Upowszechniania Kultury. Po polowej mszy świętej, która rozpocznie się o godz. 13.00, rozpocznie się cześć obrzędowa święta, a na scenie pojawią się zespoły ludowe z gmin: Ozorków, Aleksandrów Łódzki i Głowno (zespół Mąkolice). Zaszczytne funkcje starostów dożynkowych powierzono rolnikom Lucynie Gibce z Lubiankowa i Jerzemu Kałuży z Mąkolic, których sylwetki prezentujemy czytelnikom gazety “Wieści z Głowna i Strykowa”.

O podniebienia uczestników święta plonów zadbają panie z 11 kół gospodyń wiejskich oraz 2 stowarzyszeń, a także Zespół Szkół nr 1 w Głownie, który na swoim stoisku zaprosi uczestników zabawy na zdrowe przekąski.

W czasie dożynek swoje prace prezentować będą twórcy ludowi z terenu powiatu zgierskiego, którzy specjalizują się w malarstwie, papieroplastyce, wyrabiają biżuterię i ekologiczne zabawki, a jedyne w powiecie Koło Gospodyń Miejskich ze Zgierza będzie pleść wianki.

Rozrywek nie będzie brakowało w strefie rodzinnej, w której powiat zgierski wraz z uczniami i nauczycielami Zgierskiego Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych zaproszą do polowego salonu fryzjerskiego, w którym królować będą biało-czerwone fryzury. Wspólnie z mieszkańcami powiatu wykonywana ma być ogromna mozaika z płytek, przedstawiająca orła w koronie, by uczcić 100-lecie odzyskania przez Polskę niepodległości. W namiocie promocyjnym powiatu będzie można rozegrać niejedną partyjkę nowej gry zręcznościowej “Powiatomania”.

Gmina Głowno przygotowała mnóstwo atrakcji dla najmłodszych – gry i zabawy, malowanie twarzy, a na pamiątkę udziału w dożynkach – obowiązkowo zdjęcie w fotobudce.
Miasto Głowno tradycyjnie przygotuje dla odwiedzających swoją strefę rodzinnej rekreacji, gdzie będzie można wziąć udział w kreatywnych warsztatach artystycznych lub w zajęciach prowadzonych przez głowieński klub karate.

W organizację dożynek włączają się też strażacy z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej PSP w Strykowie, którzy przygotowują specjalny namiot, a w nim… zupełne ciemności, dym i tor przeszkód, który trzeba będzie pokonać odczytując znaki ewakuacyjne. Chętni będą mogli spróbować swoich sił w ustawaniu pod własnymi nogami najwyższej wieży ze skrzynek.
Z myślą o najmłodszych gościach powiatowo-gminnych dożynek przygotowywane jest wesołe miasteczko, którego atrakcje będą tego dnia bezpłatne.

Po części obrzędowej, od godz. 17.00, organizatorzy Dożynek Powiatowo-Gminnych, zapraszają na część rozrywkowo-koncertową. Na scenie w Bronisławowie wystąpią gwiazdy disco polo, których utwory od lat nie schodzą z czołówek list przebojów. Pierwszy będzie zespół Power Play, po nim wystąpi Jorrgus, a imprezę zakończy dyskoteka z zespołem Cosmo.

“Wieści z Głowna i Strykowa” objęły imprezę patronatem medialnym.

 

Szczegóły

Data:
2 września 2018
Czas:
13:00 - 22:00
Kategorie Wydarzenie :
,
Tagi Wydarzenie
, , ,

Miejsce

Bronisławów, Ośrodek Upowszechniania Kultury
Bronisławów
Bronisławów, łódzkie 95-015 Polska
+ Google Map