Ładowanie wydarzenia

« All wydarzenia

  • Zakończone

Głowno: pokaz filmu i promocja książki o Pileckim

8 października 2018 o 10:00 - 12:00

MOK Głowno i stowarzyszenie Auschwitz Memento zapraszają na pokaz filmu “Pilecki”, spotkanie z jego twórcami oraz promocję książki “Pilecki. Śladami mojego taty”.

Wydarzenie odbędzie się w poniedziałek 8 października o godz. 10.00, wstęp na nie jest bezpłatny, ale organizator wymaga rezerwacji miejsc (tel. do MOK 42 719 11 43).

Stowarzyszenie Auschwitz Memento dzięki wsparciu Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego realizuje projekty historyczne “Nieobojętni. Zapomniani bohaterowie” oraz “Niezłomni spod Auschwitz”, w ramach których przeprowadzi w całej Polsce cykl 40 bezpłatnych autorskich pokazów fabularyzowanych filmów dokumentalnych. W Głownie partnerem takiego spotkania jest Miejski Ośrodek Kultury, który po konsultacjach ze szkołami wybrał projekcję filmu “Pilecki” oraz spotkanie z jego twórcami i autorami książki “Pilecki śladami mojego taty”.

Film “Pilecki” to polski fabularyzowany dokument w reżyserii Mirosława Krzyszkowskiego, przedstawiający historię rotmistrza Witolda Pileckiego od czasów jego młodości, poprzez działania w czasie II wojny światowej, aż do uwięzienia i śmierci w maju 1948 roku. W rolę rotmistrza wcielił się Marcin Kwaśny.
Książka “Pilecki. Śladami mojego taty” to obraz ojca – bohatera, widziany oczami syna, 83-letniego dziś Andrzeja, który wzrastał z piętnem syna zdrajcy i w PRL musiał milczeć na temat przeszłości. Teraz syn rotmistrza nie musi już i nie chce milczeć. Rusza śladami ojca, by dać świadectwo o życiu jednego z największych polskich patriotów.

Szczegóły

Data:
8 października 2018
Czas:
10:00 - 12:00
Kategorie Wydarzenie :
,
Tagi Wydarzenie
, , , , ,

Miejsce

Miejski Ośrodek Kultury w Głownie
ul. Kopernika 45
Głowno, łódzkie 95-015 Polska
+ Google Map