Ładowanie wydarzenia

« All wydarzenia

  • Zakończone

Koncert HEMIOLKA vol. 1 – Brzoska/Marciniak/Markiewicz

23 marca 2018 o 21:00

HEMIOLKA vol. 1 – Brzoska/Marciniak/Markiewicz

Zapraszamy do klubu HopKultura na pierwszą odsłonę „Hemiolki” w ramach której 23.03 (piątek) wystąpi trio Brzoska / Marciniak / Markiewicz. Bilety na koncert w cenie 10 zł od piątku 16.03 do kupienia w klubie.

Wydarzenie organizowane przy udziale środków z konkursu Małe Granty 2018.

Trio Brzoska/Marciniak/Markiewicz – to muzyczny eksperyment, łączący poezję z gitarą elektryczną i trąbką, w otwartych kompozycjach i improwizacjach. Poszukiwanie miejsca na współbrzmienie słów i dźwięków w najbardziej optymalnej dla nich formule.
WOJCIECH BRZOSKA (ur. 1978) – poeta, autor ośmiu książek poetyckich, ostatnio wydał Jutro nic dla nas nie ma (2017). Publikował w większości najważniejszych polskich czasopism literackich i kulturalnych, w periodykach zagranicznych oraz w licznych antologiach, w kraju i zagranicą. Jego wiersze tłumaczone były na: angielski, niemiecki, czeski, słowacki, słoweński, serbski i hiszpański. Współzałożyciel i wokalista zespołu Brzoska i Gawroński, z którym wydał płyty :Nunatak (2012) oraz Słońce, lupa i mrówki (2015).

ŁUKASZ MARCINIAK (ur. 1984) zamieszkujący Katowice, gitarzysta, kompozytor, pasjonat muzyki, współtworzył duo improwizowane Makemake,grające otwarte kompozycje w duchu ambient, free jazz oraz muzyki kompozytorów współczesnych-płyta From the earth to the moon (Złe litery 2016), Something between (Zoharum 2017). Aktualnie działa również w zespole io – trio grającym współczesną muzykę kameralną. Realizował muzykę do niemych filmów min.”Pies Andaluzyjski” , Gabinet dr Caligari oraz „Golem” ,a także do performance ” Pszczelarze” W działaniach solo pracuje nad własnym językiem artykulacji ( pizzicato, preparacje ), w swojej grze wykorzystuje także przestrzeń i oddech, łącząc go z noisem i elektroniką.W duetach występował m.in. z Leną Czerniawską , Kubą Sokołowskim, Jackiem Mazurkiewiczem.
MARCIN MARKIEWICZ (ur. 1977) trębacz, wokalista, autor muzyki i tekstów, związany ze sceną reggae. Współzałożyciel i lider zespołu KoNoPiAnS. Na koncie ma blisko 500 zagranych koncertów w kraju i za granicą. Spontaniczność, improwizacja i energia sceny to jego żywioł. Animator kultury. Fotograf. Listonosz.

Szczegóły

Data:
23 marca 2018
Czas:
21:00
Tagi Wydarzenie

Miejsce

HOPKULTURA
Ul. Podrzeczna 20
Łowicz, łódzkie 99-400 Poland
+ Google Map