Ładowanie wydarzenia

« All wydarzenia

  • Zakończone

Koncert Kingi Głyk Quartet w ramach Och! Film Festiwalu

5 lutego 2017 o 19:00

30zł
Kinga Głyk

Po doskonałym przyjęciu w Łowiczu projektów Wojtek Mazolewski Quintet, Marek Napiórkowski Sextet UP czy Grażyna Auguścik Group – ŁOK zaprasza na kolejny koncert jazzowy w ramach 18. edycji OCH! Film Festiwal.

5 lutego w niedzielę o godz. 19.00 wystąpi KINGA GŁYK QUARTET.

Bilety do nabycia w kasie kina od wtorku 20 grudnia (od godz. 18.30) w cenie 30 zł (przedsprzedaż) do 31 stycznia, potem 40 zł.

Kinga Głyk 20 letnia, jedyna w Polsce gitarzystka basowa prowadząca własny jazzowo-bluesowo-funkowy zespół. Ma za sobą dziesiątki koncertów w całym kraju i za granicą. Swoją przygodę z muzyką rozpoczęła w wieku 12 lat grając w rodzinnym Głyk P.I.K Trio. Stała się odkryciem krajowej sceny za sprawą debiutanckiego albumu „Rejestracja”. Mimo swojego młodego wieku muzykowała już z takimi artystami jak: Junior Robinson, Ruth Waldron, Natalia Niemen, Anthimos Apostolis, Arek Skolik, Paweł Tomaszewski, Piotr Wyleżoł, Joachim Mencel i wielu innych. Światowej sławy pianista Adam Makowicz powiedział o niej: „Jej muzyczne zdolności już dzisiaj pozwoliły jej zapisać się na stałe w historii polskiego jazzu”. W 2015 w ankiecie JAZZ TOP i BLUES TOP została nominowana w kategoriach: „NOWA NADZIEJA” , „GITARA BASOWA” oraz „ODKRYCIE ROKU”. W lutym 2016 Kinga nagrała swoją drugą autorską CD Live pt: „Happy Birthday”. Materiał z obu płyt usłyszymy w Łowiczu.

Fragmenty koncertów:Strona Kingi Głyk: www.kingaglyk.pl

Szczegóły

Data:
5 lutego 2017
Czas:
19:00
Koszt:
30zł
Kategoria Wydarzenie:
Tagi Wydarzenie
, ,

Organizator

Łowicki Ośrodek Kultury
Strona internetowa:
lok.art.pl

Miejsce

Kino Fenix w Łowiczu
ul. Podrzeczna 20
Łowicz, łódzkie 99-400 Polska
+ Google Map
Telefon:
46 837 40 01