Ładowanie wydarzenia

« All wydarzenia

  • Zakończone

Koncert “Kolory Polski” – Nieborów

14 lipca 2018 o 19:00 - 21:00

Koncert "Kolory Polski" - Nieborów

Informacje organizatorów:

W licznej grupie muzyków czerpiących inspirację z kultury i tradycji żydowskiej zespół Legend of Kazimierz zajmuje miejsce wyjątkowe. Muzycy – absolwenci Akademii Muzycznej w Krakowie – tworzą własne kompozycje, inspirując się tradycyjnymi, znanymi melodiami. Sięgają do tradycyjnej muzyki Żydów aszkenazyjskich, ludów bałkańskich, zwłaszcza Bułgarów, a także muzyki Bliskiego Wschodu oraz Jewish Gypsy (Cyganów żydowskich).

Wyróżnia ich znakomity warsztat i wirtuozostwo, które pozwalają im na perfekcyjne przekazanie żywych emocji. Zespół powstał w 2013 roku z inicjatywy Mateusza Frankiewicza, krakowskiego producenta muzycznego i kontrabasisty, który jest obecnie liderem grupy.

Sześciu muzyków gra zarówno na instrumentach znanych z orkiestry symfonicznej – skrzypce, altówka, klarnet – jak i typowych dla muzyki ludowej, takich jak ukulele (rodzaj gitary), saz (rodzaj lutni o bardzo długim gryfie, popularny w krajach bałkańskich), darabuke (kielichowaty bęben) czy duduk (instrument dęty drewniany pochodzący z Armenii). O wielkim dynamizmie działania Legend of Kazimierz niech świadczy fakt, że swój debiutancki album „Seven Wonders” grupa nagrała już po niecałych czterech miesiącach działalności!

Muzycy występowali z takimi gwiazdami jak Nigel Kennedy i Michał Urbaniak. Brali udział w prestiżowych koncertach i festiwalach: Schleswig-Holstein Musik Festival i Heineken Open Air Festival. Dokonali nagrań dla radia i telewizji w niemal wszystkich krajach Europy i Ameryki Północnej.

JEWISH GIPSY
LEGEND OF KAZIMIERZ

Zespół w składzie: Mateusz Frankiewicz – kontrabas/ukulele/saz/wokal, Paweł Iwan – akordeon/wokal, Dawid Czernik – skrzypce/altówka, Mateusz Chmiel – klarnet/duduk/flety/wokal, Jacek Długosz – gitara/ukulele, Tomasz Czaderski – darabuke/cajón/djembe

W programie koncertu m.in. oryginalne aranżacje i kompozycje własne zespołu, inspirowane kulturą żydowską, bałkańską, Bliskiego Wschodu oraz Jewish Gypsy.

Szczegóły

Data:
14 lipca 2018
Czas:
19:00 - 21:00
Kategoria Wydarzenie:
Tagi Wydarzenie
,

Miejsce

Pałac w Nieborowie
Nieborów
Nieborów, Polska
+ Google Map