Ładowanie wydarzenia

« All wydarzenia

  • Zakończone

Koncert Muzyki Polskiej Akademickiego Chóru SAN w Łodzi oraz Towarzystwa Śpiewaczego „Lutnia”

27 kwietnia o 14:00 - 16:00

Łódzki Dom Kultury
Łódzki Oddział Polskiego Związku Chórów i Orkiestr
Muzeum w Łowiczu

zapraszają na

Koncert Muzyki Polskiej w wykonaniu artystów Akademickiego Chóru Społecznej Akademii Nauk w Łodzi oraz Towarzystwa Śpiewaczego „Lutnia” z Aleksandrowa Łódzkiego.

sobota 27 kwietnia 2019, godz. 14:00

Sala barokowa
Muzeum w Łowiczu,
Stary Rynek 5/7

Koncert uwzględnia muzykę narodową oraz twórczość współczesnych kompozytorów łódzkich, a także kompozycje Stanisława Moniuszki, którego dwusetną rocznicę urodzin świętujemy w tym roku.

Chór Akademicki Społecznej Akademii Nauk w Łodzi istnieje od roku 2005. Założycielem i dyrygentem chóru jest Renata Banacka-Walczak. Chór posiada bogaty dorobek artystyczny i jest jednym z niewielu zespołów akademickich działających na terenie Łodzi. Posiada na swoim koncie wiele sukcesów artystycznych. Jest zdobywca wielu nagród festiwali krajowych i zagranicznych.

Towarzystwo Śpiewacze „LUTNIA” w Aleksandrowie Łódzkim – jeden z najstarszych chórów działających na terenie województwa Łódzkiego, który powstał w 1903 r. Od tego czasu działa nieprzerwanie do dziś, zrzeszając wielu miłośników śpiewu chóralnego. Jest to chór pokoleniowy o bardzo aktywnej działalności artystycznej oraz społecznej na rzecz Aleksandrowa. Posiada rozległy repertuar, w którym dominuje polska muzyka narodowa, jak również pieśni uznanych kompozytorów zagranicznych.

Szczegóły

Data:
27 kwietnia
Czas:
14:00 - 16:00
Kategoria Wydarzenie: