Ładowanie wydarzenia

« All wydarzenia

  • Zakończone

Koncert patriotyczny zespołu Arka Noego w Pijarskich Szkołach Królowej Pokoju

15 września 2018 o 17:00 - 19:00

ARKA NOEGO III fot. Mateusz Otremba

W sobotę 15 września o godz. 17:00 w Pijarskich Szkołach Królowej Pokoju przy ul. Pijarskiej 2 w Łowiczu odbędzie się koncert patriotyczny zespołu ARKA NOEGO – zapraszamy serdecznie mieszkańców Łowicza i okolic, wstęp wolny.

Koncert organizowany jest przez Stowarzyszenie Tradycja i Pamięć w ramach obchodów 100 rocznicy odzyskania niepodległości. Co ciekawe uczestnicy koncertu otrzymają bezpłatnie wyjątkową publikację – śpiewnik patriotyczny, w którym można odnaleźć najważniejsze polskie pieśni, wraz z krótką historią powstania i innymi ciekawostkami, a także będą mieli możliwość zaśpiewania kilku pieśni razem z zespołem.
Stowarzyszenie Tradycja i Pamięć to organizacja mająca na swoim koncie m.in. dwukrotne zorganizowanie Biegu Pamięci “Tropem Wilczym” oraz czterokrotne przeprowadzenie Festiwalu Historycznego “Tradycja i Pamięć”, który swym zasięgiem obejmuje województwa łódzkie i kujawsko-pomorskie.

ARKA NOEGO to zespół dziecięcy prowadzony przez Roberta „Litzę” Friedricha. Początki działalności to rok 1999 i współpraca z dziecięcym programem „Ziarno” emitowanym w TVP1. W skład zespołu zaangażowanych było wielu uznanych polskich muzyków wraz ze swoimi dziećmi: Marcin Pospieszalski, Mateusz Pospieszalski. Dariusz Malejonek, Joszko Broda, Maciej Starosta, Piotr Żyżelewicz, Mazzol. Obecnie Arkę Noego wspiera muzycznie grupa Luxtorpeda. Na przestrzeni 17 lat istnienia zespołu do rąk słuchaczy w Polsce trafiło ponad siedem milionów płyt.

Różnego rodzaju wyróżnienia i nagrody: 5 Fryderyków (2000), 1 miejsce w Top Trendy (2003). Pojawiło się też kilka tłumaczeń na inne języki: Noah’s Kidss (wersja niemiecka), Arca de Noe (wersja hiszpańska, zespół działający w Peru), Kovczer Noia (wersja ukraińska), Next Generation (wersja szwedzka). Setki koncertów w Polsce i za granicami kraju oraz tysiące ludzi na koncertach do dnia dzisiejszego to efekt ogromnej popularności prostych piosenek o rodzinie, życiu i problemach dziecka, a przede wszystkim ogromnej miłości i pomocy Boga w codziennym życiu.

Zadanie Koncert Patriotyczny “Tradycja i Pamięć” dofinansowano ze środków programu Wieloletniego NIEPODLEGŁA na lata 2017-2021 w ramach Programu Dotacyjnego Niepodległa.

Szczegóły

Data:
15 września 2018
Czas:
17:00 - 19:00
Kategoria Wydarzenie:
Tagi Wydarzenie

Miejsce

Pijarskie Szkoły Królowej Pokoju w Łowiczu
ul. Pijarska
Łowicz, łódzkie 99-400 Polska
+ Google Map