Ładowanie wydarzenia

« All wydarzenia

  • Zakończone

Koncert z cyklu “Wakacje na miarę Chopina” w pałacu w Sannikach

19 sierpnia 2018 o 17:00

Pałac w Sannikach, fot. arch. NŁ

Nazwa imprezy: „Chopin spotyka Tuwima”

19 sierpnia, godzina 17

Miejsce: sala koncertowa w pałacu, 09-540 Sanniki, ul Warszawska 142

Treść: Koncert z cyklu „Wakacje na miarę Chopina”. Tym razem wystąpi Monika Kolasa-Hladikowa z akompaniamentem gitarowym Pawła Stępnika.

Jako suport wystąpi w tym koncercie młodziutki pianista Maciej Domagała.

Ten zdolny uczeń szkoły muzycznej otrzymał Grand Prix I Festiwalu Pianistycznego w Sannikach.

Monika Hladikova-Kolasa jest wybitną mezzosopranistką, uczennicą między innymi profesora Christiana Elssnera i Teresy Żylis-Gary. Jest wykładowcą w Akademii Świętokrzyskiej.

Ukończyła z wyróżnieniem Wydział Wokalno-Aktorski Akademii Muzycznej w Łodzi i otrzymała stypendium Ministerstwa Kultury i Sztuki w Hochschule für Musik Carl Maria von Weber w Dreźnie. W roku 2013, w Warszawie, uzyskała stopień doktora habilitowanego sztuki. Przez kilka lat współpracowała z Katedrą Kameralistyki łódzkiej Akademii Muzycznej. Do 2017 była profesorem na Uniwersytecie Jana Kochanowskiego w Kielcach, od 2015 pracuje w Akademii Muzycznej we Wrocławiu. Jest pedagogiem Liceum Muzycznego w Łodzi.

Paweł Stępnik w 1985 roku ukończył Akademię Muzyczną w Łodzi w klasie gitary prof. Jerzego Nalepki. W czasie studiów był laureatem konkursów gitarowych w Polsce. Już wówczas współpracował z łódzkimi teatrami. W latach 1988-89 był członkiem jazzowego Big-Bandu Akademii Muzycznej w Łodzi co owocuje sztuką improwizacji.

Szczegóły

Data:
19 sierpnia 2018
Czas:
17:00
Kategoria Wydarzenie:
Tagi Wydarzenie

Miejsce

Pałac w Sannikach
Sanniki, mazowieckie Polska + Google Map