Ładowanie wydarzenia

« All wydarzenia

  • Zakończone

Krępa – moja mała Ojczyzna – spotkanie z Henrykiem Barbuchą, autorem książki o Krępie

23 października 2016 o 15:00 - 17:00

Henryk Barbucha - autor książki o Krępie

Krępa – moja mała Ojczyzna – spotkanie z Henrykiem Barbuchą, autorem książki o Krępie

W niedzielę 23 października 2016 roku w świetlicy wiejskiej w Krępie o godz. 15:00 odbędzie się spotkanie promujące książkę Henryka Barbuchy – „Krępa moja mała Ojczyna”.

Henryk Barbucha pochodzi z Krępy choć obecnie mieszka w Głownie. Z Krępą jest nadal mocno związany, tu bowiem znajduje się jego rodzinny dom do którego często przyjeżdża. Po przejściu na emeryturę Henryk Barbucha postanowił napisać książkę o wsi z której pochodzi i w której wiele lat mieszkał. Publikacja ukazała się we wrześniu. Książka składa się z dwóch części: tekstowej i zdjęciowej. W pierwszej opisana jest historia wsi Krępa od jej powstania w 1386 roku po czasy obecne. Opisane są też zwyczaje oraz ludzie którzy przez wieki tu zamieszkiwali. W drugiej zamieszczone są zdjęcia przedstawiające wieś oraz jej mieszkańców od początku XX wieku do sierpnia 2016 roku. W książce wydanej przez Poligrafię w Łowiczu na 176 stronach formatu 155×220 mm znajduje się ponad 250 zdjęć. Zdjęcia pochodzą z archiwów prywatnych mieszkańców wsi oraz ludzi związanych z Krępą.

Na spotkaniu w świetlicy wiejskiej w Krępie można będzie spotkać się z autorem książki, posłuchać opowieści o jego rodzinnej wsi, obejrzeć prezentację zdjęć, nie tylko tych zawartych w publikacji. Oczywiście można też będzie kupić książkę i uzyskać autograf od jej autora. Organizatorami spotkania są: Wójt Gminy Domaniewice, Gminny Ośrodek Kultury w Domaniewicach oraz Sołtys wsi Krępa.

Uroczystość w świetlicy wiejskiej w Krępie poprzedzi msza św. odprawiona w intencji mieszkańców Krępy o godz. 12:00. Msza ta będzie koncelebrowana przez księży pochodzących z Krepy: ks. Brunona Dąbrowskiego – rezydenta w Katedrze w Łowiczu oraz ks. Stefana Suta – proboszcza parafii w Słupi.

Szczegóły

Data:
23 października 2016
Czas:
15:00 - 17:00
Kategoria Wydarzenie:
Tagi Wydarzenie
, , ,

Miejsce

Świetlica wiejska w Krępie
Krepa
Krępa, woj. łódzkie Polska
+ Google Map