Ładowanie wydarzenia

« All wydarzenia

  • Zakończone

Łowicz YoYo Battle Vol. 3

24 listopada 2018 o 11:00 - 17:30

Szczegółowe informacje organizatorów:

Już 24.11.2018 (sobota) odbędzie się kolejna edycja Łowicz YoYo Battle w kinie Fenix.

To świetna okazja do zaprezentowania swojego freestyle’u na scenie, nawiązania nowych znajomości zarówno z amatorami, jak i profesjonalistami, rozwinięcia umiejętności lub rozpoczęcia yoyowej przygody.

YoYo to zabawka, którą zna każdy. Większość ludzi reaguje ze zdziwieniem gdy dowiaduje się, że to także sport. Odkąd 15-20 lat temu pojawiły się pierwsze profesjonalne modele, yoyo z modnej zabawki stało się dyscypliną sportową przyciągającą co roku coraz więcej graczy i widzów na całym świecie. Łączy w sobie elementy szybkości, koordynacji ruchowej, dynamiki, zwinności.

(!)
Harmonogram:
11.00 – 12.00 Warsztaty yoyo otwarte dla wszystkich chętnych, które poprowadzi Marcel Ołubek (finalista programu “Mam Talent”) oraz Kacper Pałatyński (dwukrotny Mistrz Polski)
12.30 – 13.00 Ladder
13.00- 13.30 X-DIV
13.30 – 14.00 Eli Hop/Sleeper contest
14.00 – 15.00 Freestyle
15.00 – 16.00 Battle
16.20 – 17.00 występy Mistrzów, rozdanie nagród

(!)

LADDER, poziom początkujący

Kategoria Ladder, czyli drabinka polega na wykonywaniu prostych trików z jak najmniejszą liczbą błędów.

Każdy zawodnik ma 2 próby na wykonanie każdego z trików z poniższej listy. Jeżeli wykona trik za pierwszym podejściem otrzymuje 5 punktów, za drugim 3 punkty. W przypadku gdy zawodnik nie wykona triku za drugą próbą otrzymuje 0 punktów za dany trik i przechodzi do triku następnego. Wygrywa osoba z największą liczbą punktów.

Lista trików:
Sleeper (wyrzut) – 5sec
Walk the dog – 30cm
Forward pass (wyrzut do przodu) – yoyo musi wrócić do ręki
Around the world – yoyo musi wrócić do ręki
Elevator
Rock the baby – 3 razy
Stop and Go
Braintwister
Man on the flying trapeze
Double or nothing
W przypadku remisu, dogrywka: Man on the flying

/\Wszystkie triki dostępne na YouTube/\

Zasady yoyo Freestyle:

Każdy z zawodników, ma 2 minuty na występ sceniczny. Liczenie czasu rozpoczyna się w chwili włączenia muzyki. Zawodnik nie otrzymuje żadnych punktów przed i po upłynięciu 2 minut występu.
Wszystkie ruchy zawodnika muszą być bezpieczne dla otoczenia, publiki oraz jego samego. Agresywne zachowanie może zostać ukarane przez głównego sędziego dyskwalifikacją. Podczas freestyle’u na scenie nie przebywa nikt poza zawodnikiem. Wszystkie yoya które będą wykorzystane podczas FS muszą być wcześniej przyniesione i postawione na scenie
Na ocenę końcową składają się punkty za tzw. Performance oraz ocena sędziowska. Pierwszą część oceny zdobywa się poprzez pozytywne uderzenia yoyo o sznurek – liczone są zarówno negatywne jak i pozytywne uderzenia. W skład oceny sędziowskiej wchodzi kontakt z publicznością, wykorzystanie sceny oraz ocena własna. Każdy z uczestników proszony jest o przygotowanie podkładu muzycznego do występu oraz o dostarczenie go na nośniku USB.

Szczegóły

Data:
24 listopada 2018
Czas:
11:00 - 17:30
Kategorie Wydarzenie :
,
Tagi Wydarzenie

Miejsce

Kino Fenix w Łowiczu
ul. Podrzeczna 20
Łowicz, łódzkie 99-400 Polska
+ Google Map
Telefon:
46 837 40 01