Ładowanie wydarzenia

« All wydarzenia

  • Zakończone

Majówka w Skansenie w Maurzycach

1 maja 2019 - 5 maja 2019

Informacja organizatorów:
Zapraszamy na Majówkę w Skansenie w Maurzycach!

W ten świąteczny czas na terenie Skansenu w Maurzycach, w dniach 1-5 maja 2019 r., czeka na Państwa atrakcyjny program wydarzeń etnograficznych.

1 maja
Warsztaty, godz. 12.00 – 17.00:

Zachęcamy do udziału w warsztatach kulinarnych, w trakcie których można będzie poznać tajemnice wiejskiej kuchni, zdobyć przepisy, samodzielnie przygotować ciasto, a następnie je upiec. Na zakończenie warsztatów uczestnicy spróbują smaku powstałych w ich trakcie wypieków.
W programie znalazły się także warsztaty rękodzieła ludowego, w trakcie których będzie można spróbować swoich sił w przygotowaniu wycinanek, a także poznać techniki pracy na warsztacie tkackim.

Tego dnia specjalnie dla Państwa przygotowaliśmy:

– „Już wiosna! Filcowe ptaszki” – warsztaty plastyczne, godz. 13.00 – 16.00.
Doskonała zabawa dla dzieci i dorosłych! Uczestnicy będą mogli wykonać ptaszki z filcu i innych materiałów plastycznych, prawdziwie skrzydlate pamiątki z Maurzyc.

– „Opowieści spod słomianej strzechy” – spacer po skansenie z przewodnikiem, godz. 12.30 i 15.00.
Zwiedzający przeniosą się w miniony już świat dawnej wsi łowickiej. Przechadzając się wśród zabytkowych wiejskich budynków, uczestnicy poznają zwyczaje ludu Księstwa Łowickiego, szczegóły życia powszedniego oraz pracy na roli. Zapraszamy!

3 maja
Warsztaty, godz. 12.00 – 17.00:

Smakoszy wiejskiej kuchni zapraszamy do udziału w warsztatach kulinarnych, podczas których panie z Koła Gospodyń Wiejskich z Kocierzewa zaprezentują swoje umiejętności w przyrządzaniu tradycyjnych specjałów. Degustacja mile widziana!
Dla naszych Gości przygotowaliśmy tego dnia warsztaty rękodzieła ludowego, w trakcie których będzie można nauczyć się wykonywania tradycyjnych łowickich wycinanek, a także haftowania koralikami.

W trzecim dniu majówki proponujemy wydarzenia:

– „Wiejska szkoła – wypisz, wymaluj”- warsztaty plastyczne, godz. 13.00 – 16.00.
Jeżeli interesuje Państwa jak wyglądała nauka w wiejskiej szkole, to zapraszamy na warsztaty plastyczne. W budynku dawnej szkoły z miejscowości Łaźniki będzie można spróbować swoich sił w kaligrafii, sztuce pięknego pisania za pomocą gęsiego pióra. Zachęcamy do udziału!

– „Drewno, kamień, słoma – architektura wsi łowickiej” – spacer po skansenie z przewodnikiem, godz. 12.30 i 15.00.
Spacer po skansenie śladem najciekawszych zabytków architektury drewnianej. W trakcie oprowadzania będzie można dowiedzieć się szczegółów na temat planowania wsi, budowy budynków, materiałów z których były wykonywane oraz obrzędów związanych z domostwem. Gratka dla osób fascynujących się architekturą ludową.

Ponadto w dniach:
2 maja,
4 maja,
5 maja
Zachęcamy do udziału w oprowadzaniu z przewodnikiem po skansenie w Maurzycach. Zwiedzanie będzie się odbywało w dwóch turach, o godz. 12.00 i 14.00.
Na wydarzenia obowiązuje bilet wstępu do skansenu.

Szukają Państwo pomysłu na majówkę? Zapraszamy do Skansenu w Maurzycach!

Szczegóły

Start:
1 maja 2019
Koniec:
5 maja 2019
Kategorie Wydarzenie :
,