Ładowanie wydarzenia

« All wydarzenia

  • Zakończone

Marcowy przegląd DKF „Bez Nazwy”

24 marca 2017 - 26 marca 2017

DKF Bez Nazwy w Łowiczu

Marcowy przegląd DKF „Bez Nazwy” 24-26 III

Kino Fenix i DKF „Bez Nazwy” zapraszają na pierwsze w tym roku seanse w ramach dyskusyjnego klubu filmowego. Marcowy repertuar skupi się w dużej mierze na gorących ostatnio premierach filmowych. Tytułem przewodnim będzie „T2 Trainspotting” – kontynuacja kultowej produkcji sprzed ponad 20 lat z brawurową rolą Ewana McGregora. Program uzupełni zdobywca dwóch Oscarów (najlepszy aktor pierwszoplanowy – Casey Affleck, najlepszy scenariusz oryginalny) – „Manchester by the Sea” oraz zbierający bardzo dobre recenzje powrót Martina Scorsese „Milczenie” i polski „Konwój”.

T2 TRAINSPOTTING
24.03 godz. 20:00
25-26.03 godz. 18:00

Druga część kultowego filmu lat dziewięćdziesiątych XX wieku, dzięki której poznamy dalsze losy Marka Rentona (Ewan McGregor). Dowiemy się, czy rzeczywiście udało mu się wyrwać na dobre z brudnego, podziemnego życia Edynburga i heroinowego nałogu, przestępczego półświatka, w którym każdy czyn motywowany jest narkotykowym głodem.
Pierwsza część filmu, który z Ewana McGregora uczynił międzynarodową gwiazdę, została uznana za jeden z dziesięciu najważniejszych brytyjskich filmów w historii. Obraz powstał na podstawie autobiograficznej powieści Irvine’a Welsha. Scenariusz drugiej części bazuje na kolejnej książce Welsha –„Porno”.
Za kamerą ponownie stanie Danny Boyle. W filmie zobaczymy Ewana McGregora, Roberta Carlyle’a i Johnny’ego Lee Millera.

KONWÓJ
24.03 godz. 18:00

Kierujący aresztem śledczym dyrektor Nowacki (Janusz Gajos) odnajduje ukrywającego się przed światem sierżanta Zawadę (Robert Więckiewicz). Doświadczony funkcjonariusz wraca do gry i dostaje nowe zadanie – zostaje dowódcą konwoju, który ma przetransportować bardzo niebezpiecznego więźnia do szpitala psychiatrycznego. Członkowie jego ekipy to ludzie ze skomplikowaną przeszłością. Wśród nich jest także pełen ideałów Feliks (Tomasz Ziętek), prywatnie mąż córki Nowackiego (Agnieszka Żulewska), który nigdy nie powinien był znaleźć się w więźniarce. Dyrektor więzienia utraciwszy kontrolę nad konwojem, rusza w pościg, by naprawić, a może ukryć niewygodną dla niego prawdę. Powoli wychodzi na jaw prawdziwy cel konwoju. Między mężczyznami narastają konflikty i rośnie napięcie, z każdą minutą następują nieoczekiwane zwroty akcji. Od tej pory sprawiedliwość może być wymierzona na własną rękę.


MILCZENIE
25.03 godz. 20:00

XVII wiek. Dwóch młodych jezuitów pokonuje tysiące kilometrów, aby potajemnie przedostać się do Japonii, gdzie toczy się bezwzględna walka z chrześcijaństwem. Misjonarze poszukują swojego nauczyciela, słynącego z odwagi kapłana, o którym krążą plotki, że wyrzekł się wiary katolickiej i został buddyjskim mnichem. To, czego doświadczą, wystawi ich umiejętności przetrwania, a także wszystko, w co wierzą na najcięższą próbę. „Milczenie” to najmocniejszy, a jednocześnie najbardziej osobisty film w karierze Martina Scorsese. Amerykański twórca poszukuje odpowiedzi, dotyczących istoty i sensu religii, a także wierności swoim przekonaniom w świecie, w którym płaci się za nią najwyższą cenę.

MANCHESTER BY THE SEA
26.03 godz. 20:00

Samotność i monotonię mieszkającego w Bostonie dozorcy przerywa nieoczekiwany powrót w rodzinne strony. Mężczyzna musi zająć się osieroconym nastoletnim bratankiem. Historia Chandlerów – przeciętnej rodziny z klasy robotniczej od pokoleń mieszkającej w wiosce rybackiej w Massachusetts. „Manchester by the Sea” to głęboko przejmująca, chwilami nieoczekiwanie zabawna opowieść o sile rodzinnych więzi, poświęceniu i nadziei. Po śmierci starszego brata, Joe’go (Kyle Chandler), Lee Chandler (Casey Affleck) jest zaszokowany wiadomością, że brat powierzył mu opiekę nad swoim synem, Patrickiem (Lucas Hedges). Lee rzuca wszystko i przenosi się do Manchester-by-the-Sea, zmuszony zmierzyć się z wydarzeniami z przeszłości, które sprawiły, że rozstał się z żoną, Randi (Michelle Williams) i opuścił miasteczko, w którym dorastał.

Szczegóły

Start:
24 marca 2017
Koniec:
26 marca 2017
Kategorie Wydarzenie :
,
Tagi Wydarzenie
, ,

Miejsce

Kino Fenix w Łowiczu
ul. Podrzeczna 20
Łowicz, łódzkie 99-400 Polska
+ Google Map
Telefon:
46 837 40 01