Ładowanie wydarzenia

« All wydarzenia

  • Zakończone

Najmłodsi Melomani, Mała Akademia Chopinowska i Klub Przyrodnika – zajęcia w Żelazowej Woli

24 listopada 2019 o 10:00 - 13:00

W niedzielę, 24 listopada zapraszamy do Domu Urodzenia Fryderyka Chopina i Parku w Żelazowej Woli na zajęcia dla rodzin z dziećmi.

Najmłodsi Melomani (dzieci w wieku od 0 do 4 lat), o godz. 10.00 i 10.30 spotkają się na warsztatach umuzykalniających. Mali słuchacze poprzez śpiewanki i rytmiczanki z wykorzystaniem rekwizytów, powtarzanie sylab i zapoznanie się z zmianami skali, metrum czy tempa utworów, przygotują się do świadomego odbioru muzyki w przyszłości. Wspólny taniec, śpiew i kołysanie będą również okazją do umocnienia więzi między dzieckiem a rodzicami, których zachęcamy do czynnego uczestnictwa w zajęciach.

O godz. 11.00 rozpoczną się zajęcia dla dzieci w wieku 4-6 i 7-11 lat – Mała Akademia Chopinowska i Klub Przyrodnika. Na zajęciach Małej Akademii będzie kapryśnie! Poznamy Niccola Paganiniego, skrzypka, którego legendarne umiejętności zachwyciły młodego Fryderyka Chopina i zainspirowały do skomponowania etiud. Gość specjalny zagra wybrane Kaprysy z cyklu Paganiniego i odkryje, jak ćwiczyć dane umiejętności gry na skrzypcach. Zabawy muzyczno-teatralne przybliżą dwie etiudy Chopina.

 

„W grupie raźniej” – dlatego wspólnie z Klubem Przyrodnika odkryjemy, jak występowanie pór roku wpływa na zachowania społeczne zwierząt. Dlaczego krukowate tworzą jesienią wielkie, nocujące stada? Dlaczego samce łosi, jeleni i wilków grupują się na zimę, a jeże i wiewiórki przesypiają zimę w samotności? Poznamy zwierzęta, które dobierają się w grupy i te, które wybierają samotnicze życie. Dzięki kilku ćwiczeniom i eksperymentom, dowiemy się, jakie zimą mogą być plusy życia w grupie.

 

Rezerwacje:

Dom Urodzenia Fryderyka Chopina i Park w Żelazowej Woli
Żelazowa Wola 15, 96-503 Sochaczew

e-mail: zelazowawola.rezerwacje@nifc.pl
tel.: (+48 46) 863 33 00; (+48 46) 861 11 98 (w godzinach 9.00-16.00)

On-line: www.bilety.nifc.pl

Cennik:
Najmłodsi Melomani
koszt: 15 zł pojedyncze zajęcia, 45 zł karnet na 4 zajęć
Mała Akademia Chopinowska i Klub Przyrodnika
koszt: 15 zł pojedyncze zajęcia, 45 zł karnet na 4 zajęć

W niedzielę, 24 listopada zapraszamy do Domu Urodzenia Fryderyka Chopina i Parku w Żelazowej Woli na zajęcia dla rodzin z dziećmi.

O godz. 10.00 i 10.30 dzieci w wieku od 0 do 4 lat zapraszamy z rodzicami na zajęcia gordonowskie Najmłodsi Melomani. Zabawy ruchowe z wykorzystaniem barwnych rekwizytów, wspólny śpiew i kołysanie do prostych śpiewanek i rytmiczanek przygotują maluszki do odbioru muzyki w przyszłości.

Na dzieci starsze (4-6, 7-11 lat) od godz. 11.00 czekają zajęcia Małej Akademii Chopinowskiej i Klubu Przyrodnika. Podczas Małej Akademii poznamy kapryśnego skrzypka, którego muzyka zachwyciła młodego Fryderyka Chopina. Wysłuchamy na żywo słynnych Kaprysów Niccola Paganiniego i dowiemy się, jaki był sekret ich wykonywania. Zabawy muzyczno-teatralne przybliżą nam dwie etiudy Chopina, powstałe z inspiracji twórczością włoskiego skrzypka.

Z Klubem Przyrodnika, dowiemy się, które zwierzęta zimą dobierają się w stada, a które wolą mierzyć się z nią w pojedynkę. Odkryjemy, jak zmiany pór roku wpływają na zachowania społeczne zwierząt. Dzięki ćwiczeniom i eksperymentom sprawdzimy, jakie są korzyści bycia w grupie.  

Szczegóły

Data:
24 listopada 2019
Czas:
10:00 - 13:00
Kategoria Wydarzenie:
Tagi Wydarzenie

Miejsce

Żelazowa Wola