Ładowanie wydarzenia

« All wydarzenia

  • Zakończone

Piknik Patriotyczny w Głownie

22 września 2018 o 13:00 - 18:00

Klub Gazety Polskiej Głowno – Stryków wraz z Fundacją Im. Stanisława Pomian-Srzednickiego i licznymi partnerami zapraszają w sobotę, 22 września, na Piknik Patriotyczny.

Piknik odbędzie się w godz. 13.00 – 18.00 na terenie w centrum miasta przy ul.Zgierskiej 8/10 w Głownie. Wydarzenie wpisuje się w obchody 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości.
Parterami organizatorów są: miasto Głowno, gmina Głowno, wojsko (25. Brygada Kawalerii Powietrznej, 3 Brygada Rakietowa Obrony Powietrznej, Żandarmeria Wojskowa), Policja i Straż Graniczna. Podczas pikniku zostanie zaprezentowany sprzęt, pojazdy i wyposażenie poszczególnych formacji mundurowych, zaprezentują się grupy rekonstrukcyjne, formacje strzeleckie i harcerze. Będzie można zapoznać się z funkcjonowaniem Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa oraz programami: Moja Komenda, Dzielnicowy Bliżej Nas.
Uczestnicy pikniku będą mieli możliwość przymierzyć np. alkogogle, narkogogle, hełm pirotechnika, kombinezony itp. Zobaczą robota pirotechnicznego, urządzenie szkolno-treningowe cyklop itp. Przewidziano liczne zabawy i konkursy z nagrodami.
Piknikowi będzie towarzyszyła wystawa plenerowa “Ojcowie Niepodległości”, a także namiot edukacyjny IPN.

Wieczorem pokaz filmu o Dywizjonie 303

Dla uczestników pikniku patriotycznego zorganizowano także bezpłatny pokaz najnowszego filmu historycznego “Dywizjon 303. Historia prawdziwa”, który odbędzie się tego samego dnia w MOK o godz. 19.00. Zaproszenia będą wręczane na pikniku

Uwaga, zmiana w organizacji ruchu!

Jak informuje Urząd Miejski w Glownie, w związku z organizacją pikniku, w godzinach od 12.00 do 19.00 zmieniona będzie organizacja ruchu – wyłączony z ruchu drogowego zostanie odcinek ul. Zgierskiej od jej skrzyżowania z ul. Piątkowską do skrzyżowania z ul. Złotą.
W tym czasie ruch drogowy kierowany będzie objazdami. Objazd z kierunku ul. Swoboda i drogi krajowej nr 14 odbywał będzie się ulicami: Piątkowską, Łąkową, Kilińskiego oraz Bielawską zaś objazd z kierunku ul. Łowickiej i Placu Wolności – ulicami: Złotą, Kilińskiego, Łąkową i Piątkowską.

Szczegóły

Data:
22 września 2018
Czas:
13:00 - 18:00
Kategoria Wydarzenie:
Tagi Wydarzenie
, , , ,

Organizator

Klub Gazety Polskiej Głowno – Stryków