Ładowanie wydarzenia

« All wydarzenia

  • Zakończone

Piłkarski turniej charytatywny Gwiazdy na Gwiazdkę 2019 – edycja XV

4 stycznia

Piłkarski turniej charytatywny Gwiazdy na Gwiazdkę

Piłkarski turniej charytatywny Gwiazdy na Gwiazdkę

Inf. organizatorów

Przedstawiamy Wam naszych głównych bohaterów nadchodzącego turnieju GnG ?

Franek i Kuba Milczarek, to 4-letni bracia bliźniacy, którzy dzielnie zmagają się ze schorzeniami. Zapoznajcie się z ich historią ⤵

“Przyszliśmy na świat w 25 tygodniu ciąży CZWORACZEJ, tak dobrze widzicie była nas czwórka! Jakub, Jan, Franciszek i Lucyna…

I już w pierwszych minutach życia zaczęła się walka o… życie właśnie, o życie każdego z Nas! Jasiowi i Lucynce się nie udało My z wagą 870g i 900g. Oboje po wylewach 3 i 2 stopnia. Po operacji na serduszko w pierwszych dniach życia. Problemem z oddychaniem, jedzeniem, ciągłymi infekcjami… i jedną wielką niewiadomą co będzie dalej w przyszłości.

Walkę o życie wygraliśmy!

Teraz walczymy o samodzielność! Kubuś ma mózgowe porażenie dziecięce, korowe uszkodzenie wzroku i padaczkę. Franio ma zdiagnozowany autyzm, zaburzenia sensoryczne i nadwrażliwość słuchową. Są dzielnymi Wojownikami, którzy pokonują kolejne góry w walce z chorobami. Dzięki Wam niemożliwe może stać się MOŻLIWYM!

Kuba i Franek potrzebują ciągłej rehabilitacji i terapii wzroku. Odbywają systematycznie turnusy rehabilitacyjne we Wrocławiu. Przez 2 tygodnie przechodzą codzienne zajęcia z neurologopedą, terapię ręki, integrację sensoryczną i biofeedback. Ich stała terapia odbywa się w Łowiczu, Sochaczewie i Warszawie. Obejmuje rehabilitacje ruchową (ndt-bobath), psychologa, pedagoga, logopedę i komunikację alternatywną. Są pod stała opieką lekarzy specjalistów neurologa, psychiatry, okulisty, kardiologa, ortopedy i gastrologa. Kubuś potrzebuje specjalistycznego sprzętu rehabilitacyjnego: pionizator, siedzisko, ortezy, wózek, z których z racji wieku szybko wyrasta. To wszystko wiąże się dużymi nakładami finansowymi. Liczy się każda złotówka!”

Szczegóły

Data:
4 stycznia
Tagi Wydarzenie

Miejsce

Hala nr 1 Ośrodka Sportu i Rekreacji w Łowiczu
ul. Jana Pawła II 3
Łowicz, woj. łódzkie 99-400 Polska
+ Google Map