Ładowanie wydarzenia

« All wydarzenia

  • Zakończone

Podróże do różnych stron świata. Lech Kowalski. Wystawa fotograficzna w Muzeum w Łowiczu

2 lutego 2018 o 17:00

Podróże do różnych stron świata. Lech Kowalski. Wystawa fotograficzna w Muzeum w Łowiczu

Inf. organizatorów:
Muzeum w Łowiczu zaprasza na wernisaż:

„Podróże do różnych stron świata. Lech Kowalski. Wystawa fotograficzna”

Piątek 2 lutego 2018, godz. 17.00

„Podróże do różnych stron świata” to motto wystawy Lecha Kowalskiego. Zaprezentowano na niej fotografie wykonane od lat 60. XX w. po współczesność, w ponad 45 krajach położonych na sześciu kontynentach.
Tematem zdjęć jest życie mieszkańców krajów położonych niekiedy z dala od głównych szlaków turystycznych. Ukazują m.in. państwa muzułmańskie, dokumentują 50. Międzynarodowy Festiwal Kultury i Sztuki Ludności Saharyjskiej w miejscowości Douz na południu Tunezji, skąd Arabowie, Berberowie i Tuaregowie rozpoczynają swoje pustynne wyprawy. Jako jedyny Polak obserwował ślub ostatniego szachinszacha Iranu, Rezy Pahleviego i jego małżonki Farah Diby w Teheranie.
W dalszej części wystawa prezentuje ceremonie ślubne w Wietnamie, Cyprze, Grecji, Kirgistanie oraz życie codzienne mieszkańców Azji i południowej Ameryki. Wiele zdjęć zostało wykonanych w Afryce, którą autor odwiedził 14 razy.

Łowickim akcentem są zdjęcia określone przez autora jako „przystanek Łowicz”.

Wystawa czynna do 25 lutego 2018 r.

Lech Kowalski
Urodził się w Głownie, gdzie ukończył Gimnazjum Handlowe. Następnie kształcił się w Technikum Górniczym w Wałbrzychu i na Wydziale Prawa Uniwersytetu Łódzkiego, zdobywając również specjalizację z zakresu międzynarodowych stosunków gospodarczych. Uzyskał status konsultanta Banku Światowego w Waszyngtonie, oraz eksperta GATT/UNCTAD i UNIDO – jednostek ONZ, powołanych do rozwoju międzynarodowej współpracy gospodarczej. Od 1991 r. prowadzi w Warszawie Przedsiębiorstwo „EuroHolz”.

Poza pracą zawodową publikuje artykuły na temat gospodarki międzynarodowej i fototechniki. Jego wielką pasją są podróże, z których przygotowuje reportaże zamieszczane m.in. w tygodniku „Łowiczanin”. Ponadto współpracuje z amerykańskim portalem TripAdvisor. Pierwszą indywidualną wystawę fotograficzną zorganizował w Warszawie w 1964 r. Od tego czasu jego prace były nagradzane w konkursach i prezentowane na wielu wystawach krajowych.

Jest również wielkim entuzjastą sportu, w okresie studiów dwukrotny mistrz Łodzi i województwa w rzucie oszczepem, w 2000 r., pokonał na rowerze trasę ponad 1800 km wokół południowej wyspy Nowej Zelandii, zwycięzca międzynarodowych turniejów tenisowych w Mińsku, Tatrzańskiej Łomnicy i Sopocie.

Szczegóły

Data:
2 lutego 2018
Czas:
17:00
Kategoria Wydarzenie:
Tagi Wydarzenie
,