Ładowanie wydarzenia

« All wydarzenia

  • Zakończone

Rajd Szlakiem Cichociemnych Żołnierzy AK. Czatolin 2019

12 października 2019 o 07:30

Informacje organizatorów:

W dniu 12.10.2019 roku odbędzie się po raz czternasty rajd „Szlakiem Cichociemnych Żołnierzy AK” . Organizatorem imprezy jest PTTK Oddział w Łowiczu, Urząd Miejski w Łowiczu, OSP w Czatolinie. Główny cel rajdu to uczczenie 78. rocznicy pierwszego oficjalnego zrzutu skoczków cichociemnych na terenie okupowanej przez Niemców Polski. Zrzut odbył się w listopadzie 1941 roku na terenie wsi Czatolin i nosił kryptonim „Ruction”. Zrzuconych zostało trzech skoczków, którzy przeszli specjalistyczne szkolenie w Wielkiej Brytanii. Jednym z nich był legendarny Jan Piwnik, pseudonim „Ponury”.

Rajd jest organizowany w formie pieszej i rowerowej. Uczestnicy trasy pieszej w ramach wpisowego zostaną przewiezieni autokarem do miejscowości Bobrowa, a po zakończeniu rajdu, z Domaniewic do Łowicza. Główne uroczystości odbędą się pod pomnikiem cichociemnych w Czatolinie.

Po części oficjalnej przewidziane jest ognisko z kiełbaskami, test z wiedzy na temat cichociemnych oraz oddziałów partyzanckich działających w czasie II wojny światowej na tym terenie. Dla najlepszych w konkursie przewidziano nagrody. Nagrodę otrzyma także najstarszy i najmłodszy uczestnik rajdu, a także najliczniejsza grupa zorganizowana. Każdy z uczestników otrzyma okolicznościowy znaczek. Wpisowe za udział w rajdzie płatne do dnia 08 października wynosi: 5 zł dla członków PTTK i 8 zł dla pozostałych.

Zbiórka uczestników rajdu pieszego o godzinie 07.45 a rowerzystów o godzinie 09.00 na Starym Rynku w Łowiczu.

Szczegółowe informacje oraz program można znaleźć w dostępnym w biurze PTTK regulaminie oraz na stronie internetowej oddziału PTTK w Łowiczu. Serdecznie zapraszamy do udziału w rajdzie.

Szczegóły

Data:
12 października 2019
Czas:
07:30
Kategoria Wydarzenie:
Tagi Wydarzenie
, ,

Miejsce

Stary Rynek w Łowiczu
Stary Rynek
Łowicz, woj. łódzkie 99-400 Polska
+ Google Map