Ładowanie wydarzenia

« All wydarzenia

  • Zakończone

Repertuar kina Fenix w Łowiczu (24-30 marca)

24 marca 2017 - 30 marca 2017

Kino Fenix w Łowiczu

24 marca /piątek/
Ozzy – godz. 16.00
DKF – Konwój – godz. 18.00
DKF – T2: Trainspotting – godz. 20.00

25 marca /sobota/
Ozzy – godz. 16.00
DKF – T2: Trainspotting – godz. 18.00
DKF – Milczenie – godz. 20.00

26 marca /niedziela/
Ozzy – godz. 16.00
DKF – T2: Trainspotting – godz. 18.00
DKF – Manchester by the Sea – godz. 20.00

27 – 30 marca /poniedziałek – czwartek/
Ozzy – godz. 16.00
PolandJa – godz. 18.00
T2: Trainspotting – godz. 20.00

Opis filmów:
Ozzy
Animacja, familijny, przygodowy, prod. Hiszpania/Kanada
reżyseria: Alberto Rodriguez
czas: 1 godz. 30 min.
Ozzy to przesłodki piesek rasy beagle, ukochany pieszczoch całej rodziny. Kiedy jego właściciele Susan, Ted i Paula wyjeżdżają w daleką podróż do Japonii, jego życie wywraca się do góry łapami. Ozzy trafia do luksusowego spa dla psów. Szybko okazuje się jednak, że wyglądający na raj hotel, to tak naprawdę, prawdziwa szkoła przetrwania. Ozzy natychmiast wpadnie na plan wielkiej ucieczki i od tego momentu zacznie się wielka, zwariowana przygoda. Z pomocą szybkich i futrzastych – Fronleya, Chestera i Doca, zrozumie na czym polega prawdziwa odwaga i moc przyjaźni.

Konwój
Thriller, prod. polskiej
reżyseria: Maciej Żak
czas: 1 godz. 32 min.
Kierujący aresztem śledczym dyrektor Nowacki (Janusz Gajos) odnajduje ukrywającego się przed światem sierżanta Zawadę (Robert Więckiewicz). Doświadczony funkcjonariusz wraca do gry i dostaje nowe zadanie – zostaje dowódcą konwoju, który ma przetransportować bardzo niebezpiecznego więźnia do szpitala psychiatrycznego. Członkowie jego ekipy to ludzie ze skomplikowaną przeszłością. Wśród nich jest także pełen ideałów Feliks (Tomasz Ziętek), prywatnie mąż córki Nowackiego (Agnieszka Żulewska), który nigdy nie powinien był znaleźć się w więźniarce. Dyrektor więzienia utraciwszy kontrolę nad konwojem, rusza w pościg, by naprawić, a może ukryć niewygodną dla niego prawdę. Powoli wychodzi na jaw prawdziwy cel konwoju. Między mężczyznami narastają konflikty i rośnie napięcie, z każdą minutą następują nieoczekiwane zwroty akcji. Od tej pory sprawiedliwość może być wymierzona na własną rękę.

T2: Trainspotting
Dramat, prod. Wielka Brytania
reżyseria: Danny Boyle
czas: 1 godz. 57 min.
Druga część kultowego filmu lat dziewięćdziesiątych XX wieku, dzięki której poznamy dalsze losy Marka Rentona (Ewan McGregor). Dowiemy się, czy rzeczywiście udało mu się wyrwać na dobre z brudnego, podziemnego życia Edynburga i heroinowego nałogu, przestępczego półświatka, w którym każdy czyn motywowany jest narkotykowym głodem.

Milczenie
Dramat historyczny, prod. Japonia/Meksyk/USA/Włochy/Tajwan
reżyseria: Martin Scorsese
czas: 2 godz. 41 min.
XVII wiek. Dwóch młodych jezuitów pokonuje tysiące kilometrów, aby potajemnie przedostać się do Japonii, gdzie toczy się bezwzględna walka z chrześcijaństwem. Misjonarze poszukują swojego nauczyciela – słynącego z odwagi kapłana, o którym krążą plotki, że wyrzekł się wiary katolickiej i został buddyjskim mnichem. To, czego doświadczą, wystawi ich umiejętności przetrwania, a także wszystko, w co wierzą, na najcięższą próbę.
Manchester by the Sea
Dramat, prod. USA
reżyseria: Kenneth Lonergan
czas: 2 godz. 15 min.

Po śmierci Joe’go (Kyle Chandler), starszego brata, Lee Chandler (Casey Affleck), zaszokowany wiadomością, że brat powierzył mu opiekę nad swoim synem Patrickiem (Lucas Hedges), wraca w rodzinne okolice. Lee rzuca wszystko i przenosi się do Manchester-by-the-Sea, zmuszony zmierzyć się z wydarzeniami przeszłości, które sprawiły, że rozstał się z żoną – Randi (Michelle Williams) i opuścił miasteczko, w którym wyrastał.

PolandJa
Komedia obyczajowa, prod. Polska
reżyseria: Cyprian T. Olencki
czas: 1 godz. 43 min.
Najdziksze historie zdarzają się ludziom w najmniej odpowiednich momentach. “PolandJa” to pełna humoru opowieść o tym, jak (nie) radzimy sobie z rzeczywistością, która nas otacza. Akcja filmu rozgrywa się w ciągu 24 godzin, podczas których bohaterowie przeżywają pasmo zabawnych perypetii, radykalnie zmieniających ich życie. Jest ostro, zabawnie i wzruszająco.

Szczegóły

Start:
24 marca 2017
Koniec:
30 marca 2017
Kategoria Wydarzenie:
Tagi Wydarzenie

Organizator

Łowicki Ośrodek Kultury
Strona internetowa:
lok.art.pl

Miejsce

Kino Fenix w Łowiczu
ul. Podrzeczna 20
Łowicz, łódzkie 99-400 Polska
+ Google Map
Telefon:
46 837 40 01