Ładowanie wydarzenia

« All wydarzenia

  • Zakończone

Repertuar kina Fenix w Łowiczu

20 kwietnia 2018 - 26 kwietnia 2018

Kino Fenix w Łowiczu, fot. ŁOK

20 kwietnia /piątek/
Gnomeo i Julia. Tajemnica zaginionych krasnali godz. 16.15
DKF – Happy End godz. 18.00/ sala II
Pacific Rim: Rebelia godz. 18.15
DKF – Nigdy cię tu nie było godz. 20:15

21 kwietnia /sobota/
Gnomeo i Julia. Tajemnica zaginionych krasnali godz. 16.15
DKF – Czas mroku godz. 18.00/ sala II
Pacific Rim: Rebelia godz. 18.15
DKF – Nigdy cię tu nie było godz. 20.15

22 kwietnia /niedziela/
Gnomeo i Julia. Tajemnica zaginionych krasnali godz. 16.15
DKF – Wieża. Jasny dzień godz. 18.00 / sala II
Pacific Rim: Rebelia godz. 18.15
DKF – Nigdy cię tu nie było godz. 20.15

23 – 24 kwietnia /poniedziałek – wtorek/

Gnomeo i Julia. Tajemnica zaginionych krasnali godz. 16.15
Znikasz PASMO KINA EUROPEJSKIEGO godz. 18.00 / sala II
Pacific Rim: Rebelia godz. 18.15
Nigdy cię tu nie było godz. 20.15/ sala II

25 kwietnia /środa/
Gnomeo i Julia. Tajemnica zaginionych krasnali godz. 16.45
Znikasz PASMO KINA EUROPEJSKIEGO godz. 18.00 / sala II
Pacific Rim: Rebelia godz. 18.15
Nigdy cię tu nie było godz. 20.15/ sala II

26 kwietnia /czwartek/
Znikasz PASMO KINA EUROPEJSKIEGO godz. 18.00 / sala II
Pacific Rim: Rebelia godz. 18.15
Nigdy cię tu nie było godz. 20.15 / sala II

OPIS FILMÓW
Gnomeo i Julia. Tajemnica zaginionych krasnali
Film animowany, familijny prod.USA/Wielka Brytania
Reżyseria: John Stevenson
Czas: 1 godz.26 min.

Kiedy Gnoemo i Julia przyjeżdżają wraz z przyjaciółmi do Londynu, ich głównym zmartwieniem jest przygotowanie ogrodu do zbliżającej się wiosny. Wkrótce spostrzegają, że na terenie Londynu ktoś wykrada ogrodowe krasnale na masową skalę. Kiedy okazuje się, że w ogrodzie zostali jedynie oni dwoje, jest tylko jedna osoba, którą można wezwać z prośbą o pomoc… Sherlock Gnom. Sherlock przybywa z odsieczą wraz ze swym nieodłącznym kompanem – Watsonem. Śledztwo zaprowadzi naszych bohaterów w nieoczekiwane miejsca, poznają nowe ornamenty, wspólnie z którymi będą odkrywać nieznane zakamarki miasta.

DKF – HAPPY END
Dramat prod. Austria/Francja/Niemcy
Reżyseria: Michael Haneke
Czas: 1 godz. 47 min.

Kilka dni z życia bogatej mieszczańskiej rodziny. Dni, podczas których wyjdą na jaw długo skrywane sekrety. Kilka dni, które zakończą się… happy endem? Pod najbardziej ironicznym z tytułów w dorobku Hanekego kryje się jeden z najbardziej intrygujących filmów twórcy – szokujący, a jednocześnie zaskakująco zabawny. Michael Haneke bierze pod lupę najgłębiej skrywane emocje i to jak Internet, którego używamy do komunikacji ze światem, niepostrzeżenie zmienia nasze życie intymne i relacje z najbliższymi.

DKF – NIGDY CIĘ TU NIE BYŁO
Dramat, thriller prod. Francja/USA/Wielka Brytania
Reżyseria: Lynne Ramsay
Czas: 1 godz. 25 min.

Historia pełnego sprzeczności mężczyzny (Joaquin Phoenix) z mroczną przeszłością. Działał zawsze sam i zawsze poza prawem: przez wiele lat przyjmował zlecenia, z którymi system sprawiedliwości nie dawał sobie rady i których nie chciał się podjąć żaden prywatny detektyw. Widział już prawie wszystko. Prześladujące go wspomnienia sprawiają, że chciałby, aby świat o nim zapomniał. Jednak, poruszony historią uprowadzonej dziewczyny, podejmie się jej odnalezienia. Gotowy na wszystko, by odnaleźć młodą kobietę, niespodziewanie otrzyma szansę ocalenia samego siebie.

DKF – CZAS MROKU
Film biograficzny, dramat historyczny prod. USA/Wielka Brytania
Reżyseria: Joe Wright
Czas: 2 godz. 5 min.

W pierwszych dniach II wojny światowej, gdy Francja chyli się ku upadkowi, Wielka Brytania stoi przed widmem rychłego najazdu wojsk niemieckich. Gdy armia nazistów wydaje się niepowstrzymana, a na plażach Dunkierki stacjonują wojska alianckie, przyszłość Europy Wschodniej jest w rękach nowo wybranego premiera Wielkiej Brytanii – Winstona Churchilla (nominowany od Oscara Gary Oldman). Manewrując między politycznymi rywalami, musi dokonać ostatecznej decyzji: negocjować z Hitlerem i ocalić naród brytyjski przed przerażającymi skutkami wojny albo wezwać lud do walki, narażając na niespotykane dotąd niebezpieczeństwo.

DKF – WIEŻA. JASNY DZIEŃ
Thriller psychologiczny prod. Polska
Reżyseria: Jagoda Szelc
Czas: 1 godz. 46 min.

Kilka dni przed uroczystością Komunii Świętej małżeństwo Mulę (Anna Krotoska) i Michała (Rafał Cieluch) z kilkuletnią Niną odwiedza niespodziewany gość – niewidziana od lat młodsza siostra Muli, Kaja (Małgorzata Szczerbowska), która jest biologiczną matką dziewczynki. Czy Kaja będzie starała się odzyskać dziecko? Zachowanie Kai wydaje się coraz bardziej dziwne. Wokół dochodzi także do wydarzeń, które trudno wyjaśnić. Uroczystość się zbliża, a atmosfera między siostrami gęstnieje. Wkrótce ma się okazać, że istnieje inny ważniejszy powód, dla którego Kaja wróciła.
Pacific Rim: Rebelia
Film akcji, sci-fi prod. Chiny/USA
Reżyseria: Emily Carmichael, T.S. Nowlin
Czas: 1 godz. 51 min.
Jake to były obiecujący pilot Jaegerów, którego legendarny ojciec poświęcił życie, by ocalić świat przed inwazją olbrzymów „Kaiju”. Przemiana, jaka zaszła w Jake’u, zaprowadziła go do kryminalnego podziemia. Kiedy jednak kolejna inwazja pustoszy Ziemię, Jake otrzymuje ostatnią szansę, by kontynuować dzieło ojca. Ma mu w tym pomóc siostra Mako Mori (Rinko Kikuchi), z którą od dawna nie ma kontaktu. Mako jest szefową nowej generacji pilotów. Ich jedyną szansą na ocalenie Ziemi jest pojednanie.
‘PASMO KINA EUROPEJSKIEGO’
Znikasz

Dramat prod. Dania
Reżyseria: Peter Schønau Fog
Czas: 1 godz. 25 min.

Sympatyczny i spokojny dyrektor szkoły zaczyna zmieniać się nie do poznania. Przeobraża się w nieobliczalnego, działającego poza prawem i budzącego strach, psychopatę. Po jednym z ekscesów mężczyzna spada z klifu, a lekarze odkrywają u niego guza mózgu, który doprowadził do zmiany osobowości. Bohater musi jednak zostać rozliczony za swoje czyny. Powstaje dylemat, czy choroba może być usprawiedliwieniem dla popełnionych przestępstw? Pojawia się coraz więcej nieoczywistości, zamgleń i wątpliwości. Fenomenalne kino, które stawia pytanie o to na ile jesteśmy podporządkowani własnej biologii, a na ile świadomie kierujemy się własną wolą.

Szczegóły

Start:
20 kwietnia 2018
Koniec:
26 kwietnia 2018
Kategoria Wydarzenie:
Tagi Wydarzenie

Miejsce

Kino Fenix w Łowiczu
ul. Podrzeczna 20
Łowicz, łódzkie 99-400 Polska
+ Google Map
Telefon:
46 837 40 01