Ładowanie wydarzenia

« All wydarzenia

  • Zakończone

Repertuar kina Fenix w Łowiczu

19 grudnia 2018 - 30 grudnia 2018

Kino Fenix w Łowiczu, fot. ŁOK

Środa – czwartek, 19-20 grudnia:
godz. 17.00 – Miśków 2-óch w Nowym Jorku – film animowany, prod. Indie, USA; reżyseria: Tim Maltby; czas: 1 godz. 31 min.
godz. 17.30 – Nadmiar łaski / sala II – komedia, prod Włochy; reżyseria: Gianni Zanasi; czas: 1 godz. 50 min.
godz. 19.00 – Robin Hood: Początek
– film przygodowy, prod. USA; reżyseria: Otto Bathurst; czas: 1 godz. 44 min.
godz. 19.30 – Młodość Astrid / sala II – Biograficzny, dramat, prod Dania, Szwecja; reżyseria: Pernille Fischer Christensen; czas: 2 godz. 3 min.

Piątek – sobota, 21-22 grudnia:
godz. 15.30 – Klakson i spółka – komedia romantyczna, prod. Malezja/Dżibuti/Malediwy/Brunei; reżyseria: Ryszard Zatorski; czas: 1 godz. 30 min.
godz. 17.00 – The Quake. Trzęsienie ziemi – film katastroficzny, prod. Norwegia; reżyseria: John Andreas Andersen; czas: 1 godz. 46 min.
godz. 18.30 – Świąteczne przeboje /sala II – dramat, komedia, prod. Dania; reżyseria: Paprika Steen; czas: 1 godz. 45 min.
godz. 19.00 – Kursk – dramat, komedia, prod. Dania; reżyseria: Paprika Steen; czas: 1 godz. 45 min.

Niedziela, 23 grudnia
godz. 18.30 – Świąteczne przeboje/sala II
godz. 19.00 – Kursk

Poniedziałek, 24 grudnia:

kino nieczynne

Wtorek, 25 grudnia:
kino nieczynne

środa – czwartek, 26-27 grudnia
godz. 15.30 – Klakson i spółka
godz. 17.00 – Świąteczne przeboje
godz. 17.15 – The Quake. Trzęsienie ziemi / sala II
godz. 19.00 – Pech to nie grzech /premiera/ – komedia romantyczna, prod. Polska; reżyseria: Ryszard Zatorski
godz. 19.15 – Kursk /sala II

Piątek – niedziela, 28-30 grudnia:
godz. 17.00 – Świąteczne przeboje
godz. 17.15 – The Quake. Trzęsienie ziemi / sala II
godz. 19:00 – Pech to nie grzech /premiera/
godz. 19.15 – Kursk /sala II

Poniedziałek, 31 grudnia:
kino nieczynne

Wtorek, 1 stycznia:
kino nieczynne

Opisy filmów:

Klakson i spółka

Klakson jest taksówką w wielkiej metropolii zamieszkanej przez auta. Lakier ma nieco zdarty, pod maską czasem coś stuka, ale z reflektorów dobrze mu patrzy. Jak mało kto zna tutejsze ulice, wie z kim trzymać sztamę, a komu lepiej nie wjeżdżać w drogę. Gdy pewna urocza czerwona wyścigówka wpadnie w kłopoty, Klakson będzie musiał stanąć maska w maskę z hersztem gangu wielotonowych ciężarówek, które nie boją się nawet radiowozów. Klakson da z siebie pełną moc, skrzyknie wszystkich blaszanych kumpli i paląc gumy ruszy do boju. Bo gdy ma się odwagę i olej w silniku, niestraszny żaden poślizg.
Komedia romantyczna, prod. Malezja/Dżibuti/Malediwy/Brunei
Reżyseria: Ryszard Zatorski
Czas: 1 godz. 30 min.
Obsada:
Maciej Nawrocki – Klakson Urwis (polski dubbing)
Krzysztof Szczepaniak – Pyr-pyr (polski dubbing)
Anna Cieślak – Bella di Monetti (polski dubbing)
Marcin Perchuć – Seba (polski dubbing)
Przemysław Bluszcz – Pieron (polski dubbing)
Zofia Zborowska – Aspirant Przecznica (polski dubbing)

The Quake. Trzęsienie ziemi
W 1904 roku trzęsienie ziemi o sile 5,4 w skali Richtera nawiedziło stolicę Norwegii – Oslo. Ruchy tektoniczne rejestrowane w Skandynawii wskazują na to, że taka katastrofa nie tylko może się powtórzyć, ale jej siła przekroczy skalę, jakiej dotąd nie rejestrowano na Ziemi. Tylko jeden człowiek dostrzeże zagrożenie. Czy uda mu się uratować najbliższych i ostrzec ludzi przed zbliżającą się katastrofą? Jaką cenę zapłaci za zaniedbanie władz?
Film katastroficzny, prod. Norwegia
Reżyseria: John Andreas Andersen
Czas: 1 godz. 46 min.
Obsada:
Kristoffer Joner – Kristian Eikjord, Ane Dahl Torp – Idun Karlsen, Edith Haagenrud-Sande – Julia Eikjord, Kathrine Thorborg Johansen – Marit Lindblom, Jonas Hoff Oftebro – Sondre Eikjord, Stig R. Amdam – Johannes Løberg, Ingvild Haugstad – Ingrid

Świąteczne przeboje

W domu Katrine i Madsa trwają przygotowania do dorocznej, rodzinnej Wigilii. Podczas tego święta przy ich stole znajduje się miejsce dla wszystkich. Progi domu gospodarzy przekroczą rozwiedzeni rodzice, jej siostra Barbara (pastor) z pretensjonalnym mężem i niesfornym synem, najmłodsza siostra i jej nowy mąż z uroczą, podekscytowaną pierwszym śniegiem córką. Atmosfera powoli gęstnieje. Świąteczny nastrój może tego nie przetrwać. Jest to komedia, której humor uwydatnia się w zdolnościach rodziny do wydobywania się z najgorszych tarapatów i odnajdywania w sobie sporych pokładów czułości i lojalności.
Dramat, komedia, prod. Dania
Reżyseria: Paprika Steen
Czas: 1 godz. 45 min.
Obsada:
Paprika Steen – Katrine, Sofie Gråbøl – Barbara, Lars Brygmann – Torben, Jacob Lohmann – Mads, Karen-Lise Mynster – Gunna

Pech to nie grzech /PREMIERA/
Odnosząca sukcesy bizneswoman – Natalia (Maria Dębska) nie ma szczęścia w miłości i z powodu pecha nie lubi poddawać się romantycznym uniesieniom. Wszystko zmienia się, gdy pewnego dnia staje się świadkiem zawarcia niezwykłego zakładu. Jej najlepszy przyjaciel i partner w interesach – Piotr (Mikołaj Roznerski) oraz jego piękna narzeczona – Weronika (Barbara Kurdej-Szatan) zakładają się o to, że Natalia przez trzy miesiące z nikim się nie zwiąże i w nikim się nie zakocha. Chcąc odegrać się na znajomych, bohaterka daje się wciągać w romantyczną intrygę. W konsekwencji ląduje w ramionach amanta z branży komputerowej – Adama (Krzysztof Czeczot). Ich romans, choć początkowo udawany, nieoczekiwanie przeradza się w coś więcej. Tymczasem odliczający dni do własnego ślubu Piotr zaczyna rozumieć, że być może z Natalią wiązało
Komedia romantyczna, prod. Polska
Reżyseria: Ryszard Zatorski
Obsada:
Maria Dębska – Natalia
Mikołaj Roznerski – Piotr
Krzysztof Czeczot – Adam
Barbara Kurdej-Szatan – Weronika
Anna Prus

Kursk
10 sierpnia 2000 roku okręt podwodny Kursk, stalowy kolos o rozmiarach pary jumbo jetów i długości dwóch boisk piłkarskich, wyrusza na pierwsze od dekady ćwiczenia wojenne. W wielkich manewrach Floty Północnej niezatapialna duma rosyjskiej marynarki bierze udział w towarzystwie 30 okrętów i trzech innych łodzi podwodnych. Dwa dni później potężna eksplozja, którą zarejestrowały nawet sejsmografy na Alasce, posyła Kursk na dno arktycznych wód Morza Barentsa. Według docierających informacji katastrofę przeżywa zaledwie 23 z 118 obecnych na pokładzie marynarzy. Rozpoczyna się desperacka akcja ratunkowa, która przykuwa uwagę całego świata. Chociaż szanse na ocalenie oraz zasoby tlenu żołnierzy maleją z godziny na godzinę, Rosjanie konsekwentnie odmawiają przyjęcia pomocy z Zachodu. Przez kolejne 9 dni trwa porażający dramat. Biorą w nim udział walczący o życie marynarze Kurska, ich rodziny, a w wśród nich wierząca w ocalenie męża Tanya Averin (Léa Seydoux), sztaby dowódcze najważniejszych mocarstw świata i kapitanowie jednostek, gotowych ruszyć na pomoc Rosjanom – w tym brytyjski komandor David Russell (Colin Firth).
Dramat, prod. Belgia/Francja/Luksemburg
Reżyseria: Thomas Vinterberg
Czas: 1 godz. 57 min.
Obsada:
Matthias Schoenaerts – Mikhail Kalekov, Colin Firth – David Russell, Léa Seydoux – Tanya Averina, Peter Simonischek – Gruzinskiy, August Diehl

Szczegóły

Start:
19 grudnia 2018
Koniec:
30 grudnia 2018
Kategoria Wydarzenie:
Tagi Wydarzenie

Miejsce

Kino Fenix w Łowiczu
ul. Podrzeczna 20
Łowicz, łódzkie 99-400 Polska
+ Google Map
Telefon:
46 837 40 01