Ładowanie wydarzenia

« All wydarzenia

  • Zakończone

Spektakl “Separacja?” w Głownie

30 września 2018 o 17:00 - 18:30

30 września o godzinie 17.00 na scenie Miejskiego Ośrodka Kultury w Głownie wystawiona zostanie farsa Mariusza Marczyka pt. “Separacja?”.

Sztuka jest opowieścią o nauczycielskim małżeństwie, które przeżywszy ze sobą ćwierć wieku wkracza w fazę nieuchronnego kryzysu. Joanna (w tej roli: Anna Lenczewska, Zofia Zoń) i Patryk (Mariusz Marczyk – autor) wystawiają sobie rachunki za przeżyte razem lata. Zarzuty są śmieszne i banalne, ale wobec nie dających się okiełznać emocji, dają asumpt do podjęcia decyzji o separacji (akt I). Kolejne dwa akty sztuki to typowa komedia omyłek, nieporozumień i zabawnych intryg.
Małżonkowie wiodą życie w oddzielnych pokojach i wspólnej kuchni. Z konieczności korzystania z tego jednego wspólnego pomieszczenia wynikają zabawne zdarzenia. Bohaterowie knują spiski, z których nikt nie może wyjść zwycięsko. Pozorna wojna ujawnia uczucia, które wciąż mocno ze sobą wiążą skłóconych małżonków.

Jak wypadnie test na samotność i separację? Czy perypetie pary zakończą się happy endem? Warto przekonać się osobiście.

Przedstawienie w reżyserii Przemysława Śliwy z muzyką Lidii Hardulak i w scenografii Marii Rajkin wystawi Scena “Rode” z Małopolski. Wstęp wolny.

Po spektaklu odbędzie się promocja najnowszej książki Mariusza Marczyka “Przypadki męskiej nieśmiałości”.

Szczegóły

Data:
30 września 2018
Czas:
17:00 - 18:30
Kategoria Wydarzenie:
Tagi Wydarzenie
, , , ,

Organizator

MOK Głowno
Telefon:
42 719 11 43

Miejsce

Miejski Ośrodek Kultury w Głownie
ul. Kopernika 45
Głowno, łódzkie 95-015 Polska
+ Google Map