Ładowanie wydarzenia

« All wydarzenia

  • Zakończone

The Washing Machine – muzyka na żywo do niemego filmu – HopKultura Łowicz

12 maja 2018 o 21:00 - 22:30

The Washing Machine - muzyka na żywo do niemego filmu - HopKultura Łowicz

Łódzka grupa The Washing Machine regularnie od 2010r. prezentuje klasyczne dzieła kina niemego w autorskiej oprawie muzycznej. Ta wyjątkowa podróż do zamierzchłych czasów kinematografii stanowi prawdziwy rarytas zarówno dla koneserów kina jak i fanów muzyki.
Tym razem grupa taperów, postanowiła zmierzyć się z wybitnym dziełem Alferda Hitchcocka – „Lokator” (1926) przywołując historię tajemniczych wydarzeń związanych z morderczą działalnością Kuby Rozpruwacza.
Niemy, blisko stuletni film we współczesnej oprawie muzycznej zespołu The Washing Machine przenosi publiczność do świata filmowej grozy, niewyjaśnionych zagadek, nagłych zwrotów akcji, budując z minuty na minutę atmosferę lęku i niepewności.
Daisy jest atrakcyjną blondynką i pracuje jako modelka. Słysząc o siódmej już ofierze „Mściciela”, który regularnie co wtorek zabija jasnowłose dziewczęta, postanawia przenieść się do domu rodziców. Tutaj częstym ich gościem jest Joe – inspektor policji – który czyni zaloty wobec Daisy. W tym samym czasie rodzice wynajmują pokój
tajemniczemu lokatorowi. Choć jego zachowanie jest dość dziwne, Daisy udaje się z nim zaprzyjaźnić, ku zniecierpliwieniu Joe’go. Pewnego wtorku, pod nieobecność lokatora, Joe przeszukuje jego pokój, znajdując dowody jego prawdziwej tożsamości.

Szczegóły

Data:
12 maja 2018
Czas:
21:00 - 22:30
Kategorie Wydarzenie :
,
Tagi Wydarzenie
,

Miejsce

HOPKULTURA
Ul. Podrzeczna 20
Łowicz, łódzkie 99-400 Poland
+ Google Map