Ładowanie wydarzenia

« All wydarzenia

  • Zakończone

Tipes Topes – edycja 14

25 listopada 2016 o 20:00 - 27 listopada 2016 o 23:00

Tipes Topes

Szczegółowe informacje
piątek, 25.11
20:00 Innercity Ensemble / Klub Pracownia / 10 zł

sobota, 26.11
18:00 Serce Psa (reż. L. Anderson) / Kino Fenix
20:00 ZAMILSKA / Klub Pracownia / 10 zł (do 20 XI), 15 zł (od 21 XI)

niedziela, 27.11
18:00 PRZEDPREMIEROWO: Gimme Danger (reż. J. Jarmusch) / Kino Fenix

…………………………………………………

ZAMILSKA
Muzykę ZAMILSKIEJ charakteryzują ciężkie, rytmiczne, wypełnione basem brzmienia. Choć pierwsze skojarzenie prowadzić może słuchacza w rejony techno, to jej muzyka wybiega poza definicje tego gatunku pozostając niełatwą do jednoznacznego sklasyfikowania. Oscyluje pomiędzy elektroniką, world music a noisem. Na scenie ZAMILSKA emanuje energią, a każdy koncert to żywiołowa dawka monstrualnego basu i potężnych bitów, wprowadzająca publiczność w taneczny trans.

http://www.youtu.be/sySg7KU7NGw
www.zamilskaofficial.bandcamp.com

Innercity Ensemble
Kolektyw, czy jak kto woli super-grupa, którą tworzą muzycy znani z takich już nieistniejących lub na co dzień funkcjonujących zespołów i projektów jak m.in. Sing Sing Penelope, Something Like Elvis, Blimp, Ed Wood, Alameda 5, HATI, Stara Rzeka, Jachna/Buhl, T’ien Lai czy Kapital.
Muzyka Innercity Ensemble nie jest jedynie wypadkową tego, co każdy z muzyków wnosi do zespołu, ale daje nową jakość unikającą prostych szufladek takich: jazz, post-rock, ambient, eksperyment, muzyka eksperymentalna czy psychodeliczna. To dźwięki mocno transowe, medytacyjne, jednak pełne ulotnych melodii i mimo surowości instrumentarium, zachowujące wewnętrzny spokój.

http://www.innercityensemble.bandcamp.com

…………………………………………………

SERCE PSA (reż. L. Anderson)
Filmowa część tegorocznego Tipes Topes to m.in. piosenkarka oraz performerka Laurie Anderson ze swoim najnowszym dziełem “Serce psa”.
To medytacyjna podróż w intymny świat artystki, pełna muzyki, nowojorskich pejzaży i snów. Anderson dzieli się swoimi przemyśleniami na temat życia i śmierci, nauk buddyzmu, a także wspomina związki z najbliższymi jej ludźmi i zwierzętami. Zaskakujący i nowatorski, niezwykły hołd dla męża Lou Reeda i ukochanej terierki Lolabelle, premierowo pokazywany w konkursie festiwalu filmowego w Wenecji 2015.

Gimme Danger (reż. J. Jarmusch)
Film Jima Jarmuscha w żaden sposób nie przypomina fanowskiej laurki dla Iggy’ego Popa i The Stooges. Zamiast tego – podobnie jak twórczość zespołu – jest przesiąknięty punkową energią. Muzycy opowiadają reżyserowi o artystycznych wzlotach i upadkach, a także z wyraźną satysfakcją wspominają swoje sceniczne prowokacje. Motywem przewodnim Gimme Danger pozostaje jednak, tak bardzo droga Jarmuschowi, kwestia twórczej niezależności. Choć reżyser oddaje głos wszystkim żyjącym członkom The Stooges, show przed kamerą – tak jak na scenie – kradnie Iggy Pop…
(Piotr Czerkawski dla American Film Festival)

Szczegóły

Start:
25 listopada 2016 o 20:00
Koniec:
27 listopada 2016 o 23:00
Kategoria Wydarzenie:
Tagi Wydarzenie
, , ,
Strona internetowa:
www.lok.art.pl

Organizator

Łowicki Ośrodek Kultury
Strona internetowa:
lok.art.pl

Miejsce

Klub Nowa Pracownia
Podrzeczna 20
Łowicz, łódzkie 99-400 Polska
+ Google Map