Ładowanie wydarzenia

« All wydarzenia

  • Zakończone

Wernisaż wystawy “Po światło na Ziemię Łowicką”

16 listopada 2019 o 15:00 - 16:00

Informacje organizatorów:

Muzeum w Łowiczu zaprasza na wystawę „Po światło na Ziemię Łowicką”
Malarstwo Zbigniewa Roberta Błaszczyka

Wernisaż 16 listopada 2019 r., godz. 15.00
Wystawa czynna do 31 grudnia 2019 r.

Zbigniew Robert Błaszczyk malarstwa uczył się w pracowniach prof.: Krystiana Niedzielskiego, Włodzimierza Rawy, Jacka Bukowskiego. Ponieważ były to różne osobowości artystyczne, pozwoliło mu to szerzej spojrzeć na wiele aspektów malarstwa.

Uprawia malarstwo sztalugowe i ścienne. W malarstwie sztalugowym posługuje się techniką olejną, akwarelą i pastelem.

Pierwszą wystawę indywidualną miał w roku 1986 w Warszawie w „Galerii Wola”. Od tego czasu brał udział w kilkudziesięciu wystawach indywidualnych i zbiorowych.

Mieszka w Warszawie, ale większość czasu spędza pod Bolimowem, gdzie posiada pracownię i tu głównie czerpie tematy do swoich prac.

Jest autorem malowideł ściennych w budynkach prywatnych i publicznych w Warszawie, między innymi malował freski w siedzibie firmy Euro-Sparkard przy ul Wilczej, w restauracji „Tradycja” przy ul. Belwederskiej, w kawiarni „Pod bzami” przy ul. Nowogrodzkiej. Natomiast w Łowiczu namalował duży fresk na ścianie szkoły pijarskiej, przedstawiający św. Józefa Kalasancjusza wśród dzieci i młodzieży. Również dekoracje ścienne i obrazy „Wesele Łowickie” oraz „Kuźnia” w restauracji „Stara Łaźnia” wyszły spod jego pędzla.

Jest także autorem kilku obrazów do kościołów w Bolimowie, w tym „Chrystusa Miłosiernego” znajdującego się w ołtarzu bocznym w kościele św. Anny.

Obecna wystawa zatytułowana „Po światło na Ziemię Łowicką” prezentuje 45 prac związanych z Łowiczem i okolicami rzeki Rawka. Artysta stara się w nich oddać grę światła i cienia, nie rezygnując przy tym z przenikających się linii powstających na ich styku. Częstym tematem jego prac są również kobiety. Jest utalentowanym portrecistą – wizerunki dzieci i portrety kobiece, najczęściej wykonane pastelami, wyróżniają się miękkością i delikatnym światłem.

Szczegóły

Data:
16 listopada 2019
Czas:
15:00 - 16:00
Kategoria Wydarzenie:
Tagi Wydarzenie