Ładowanie wydarzenia

« All wydarzenia

  • Zakończone

XV rajd “Szlakiem bojowym 10 Pułku Piechoty”

15 września 2018

15.09.2018 roku odbędzie się XV rajd „Szlakiem bojowym 10 Pułku Piechoty”, którego organizatorem jest: PTTK Oddział w Łowiczu, Urząd Miejski w Łowiczu, Urząd Gminy w Nieborowie.

Rajd odbędzie się w formie rowerowej, pieszej i kajakowej. Trasa rowerowa o długości ok. 30 km będzie przebiegała przez miejscowości: Arkadia, Nieborów, Bednary, Kompina, Zabostów.

Trasa piesza o długości ok. 10 km oraz spływ kajakowy rozpoczną się w Łowiczu, a zakończą w Kompinie. Po zakończeniu rajdu uczestników spływu i trasy pieszej zabierze do Łowicza autobus.

Ilość miejsc na spływ jest ograniczona. Przed rozpoczęciem rajdu, na cmentarzu katedralnym w Łowiczu delegacja złoży kwiaty i zapali znicze na grobie dowódcy 10 pp. Mariana Krudowskiego oraz zapali znicze na grobach żołnierzy poległych we wrześniu 1939 r. W Nieborowie i Bednarach uczestnicy odwiedzą żołnierskie mogiły na których zapalą znicze. Główne uroczystości odbędą się na cmentarzu wojennym w Kompinie, gdzie spoczywa najwięcej żołnierzy „dziesiątki”. Tu pod pomnikiem zostaną złożone wiązanki kwiatów i zapalone znicze, a następnie przewodnik przypomni historię 10 pp. w czasie działań nad Bzurą. Po części oficjalnej przewidziane jest ognisko z kiełbaskami, wojskowa grochówka oraz konkursy sprawnościowe z nagrodami.

Szczegóły

Data:
15 września 2018
Kategoria Wydarzenie:
Tagi Wydarzenie