Nauczycielka ze Strykowa, Ewa Olszewska została nominowana do tytułu Wychowawca Roku 2010. Uczniowie już po raz drugi docenili jej sposób podejścia do nauczania i wychowania.

 

Konkurs na najlepszego wychowawcę towarzyszy tegorocznej edycji programu “Szkoła bez przemocy”. Najpierw na podstawie głosów oddawanych przez uczniów oraz oceny ekspertów wybieranych jest po 10 najlepszych nauczycieli z każdego województwa. W województwie łódzkim wybrano tym razem dziewięciu. Ewa Olszewska konkuruje o miano najlepszego wychowawcy z nauczycielami z Łodzi, Sieradza, Glinnika, Piątku i Radziszyna.

 

Po studiach, jako nauczyciel najpierw polskiego, a potem również informatyki, związała się ze Szkołą Podstawową nr 1 przy ul. Warszawskiej w Strykowie. Uczy również religii mariawickiej w Zespole Szkół Nr 1 przy ul. Targowej. VI b, której teraz jest wychowawczynią, to już trzecie pokolenie uczniów, które wyjdzie spod jej skrzydeł.

 

Konkurs trwa do 27 maja. Jego drugi etap odbywa się również na zasadzie głosowania kuponami drukowanymi w dziennikach regionalnych lub za pomocą sms. Wielka gala odbędzie się 5 czerwca.

(ljs)

Komentowanie nie jest możliwe.