Od 2 października dyrektorem Biblioteki Publicznej i Domu Kultury Gminy Zduny jest Ewa Smerecka. Znana w Łowiczu instruktorka śpiewu została powołana na rok przez wójta gminy Zduny Krzysztofa Skowrońskiego.

Ewa Smerecka w czasie charytatywnego koncertu w Galerii Browarna Fot. Tomasz Matusiak, archiwum NŁ.

Zmiana na stanowisku dyrektora związana jest z decyzją Haliny Anyszki (placówką kierowała przez 21 lat) o przejściu na emeryturę z końcem września.

Ewa Smerecka jest muzykiem, ale ma też wykształcenie dziennikarskie, zdobyte na Uniwersytecie Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie. W ostatnim czasie związana była zawodowo z Warszawą, ale regularnie przyjeżdżała do Łowicza i Sannik, ponieważ jest instruktorem śpiewu w zespołach „Koderki” oraz „Sanniki”. Z pracy z tymi zespołami nie rezygnuje, planuje ją kontynuować.

Jak deklaruje – ma wiele pomysłów na poszerzenie oferty DK w Zdunach o nowe propozycje dla dzieci, młodzieży i seniorów. Chce również, aby już w listopadzie ruszyły próby zespołu pieśni i tańca, który chce utworzyć.

Więcej na temat zmian w placówce w Zdunach napiszemy w kolejnym numerze Nowego Łowiczanina, który ukaże się 10 października.

12 komentarzy

 1. Miejmy nadzieję że nie skończy jak pani wicewójt.

  • Jak najbardziej. Całym sercem chciałbym żeby pracownicy i mieszkańcy docenili kompetencje nowej Pani Dyrektor i dali szansę pokazać co potrafi. Szkoda Pani Wicewójt, że ją “zaszczuto”. Może w GOK będą lepsi ludzie. Miejmy nadzieję że kultura to Kultura

 2. Gratulacje Pani Ewo. Powołanie osoby tak znanej w środowisku kultury nie budzi wątpliwości i mam nadzieję, że tchnie nowe życie i energię w tą placówkę. Życzę zrealizowania planów i zamierzeń zawodowych. Chciałbym, aby mieszkańcy Zdun i całej gminy począwszy od dzieci po seniorów mieli w końcu placówkę kultury z prawdziwego zdarzenia. Nie powinno być tu miejsca na politykę, tylko dobrą rozrywkę. Mocno trzymam kciuki.

 3. Ciekawe, czy pani Ewa brała udział w konkursie i jakie ma doświadczenie zawodowe kwalifikujące do zarządzania jakąkolwiek placówką.

  • Kompetencje Pani Ewy nie budzą wątpliwości, w przeciwieństwie do sitwowej struktury zbufowanej przez wcześniejsze władze. Gdzie nie spojrzeć to funkcjonowały w gminie klany partyjne, rodzinne, koleżeńskie …. W końcu dochodzi do oczekiwanych przez mieszkańców zmian. Brawo dla wójta Krzysztofa Skowrońskiego. Powodzenia dla Pani Ewy Smereckiej.

 4. Gratulacje Pani Ewo jest Pani super Kobieta z perspektywami na+ , ale jeżeli dała się Pani ponieść polityce i stołkowi to proszę pamiętać, że to szambo

 5. Cwok i burok to Ty jesteś.

 6. To zasługa nowego Wójta Zdun, właściwy człowiek na właściwym miejscu

 7. Niech wreszcie w Zdunach co się dzieje latem jakieś imprezy plenerowe bo do tej pory nic takiego nie miało miejsca

 8. To już nie będzie malowala w Warszawie w kostnicy

 9. Piękna……… zakochałem się……..😘

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany.