Tylko w miniony weekend na drogach powiatu łowickiego i autostradzie A2 doszło do kilku kolizji drogowych, wiele było ich także w ostatnim tygodniu. W związku ze zbliżającą się falą upałów policja apeluje o rozsądek na drodze i planowanie odpoczynków w trakcie podróży.

W sobotę 29 lipca około godz. 11.25 na 396 km autostrady A2 w Parmie doszło do kolizji drogowej, której przyczyną była nieprawidłowa zmiana pasa ruchu. Sprawcą okazał się 42-letni mieszkaniec Krakowa jadący Volkswagenem Passatem, zaś uczestnikiem był 38-latek z Zielonej Góry prowadzący Audi. Oboje byli trzeźwi, sprawca został ukarany mandatem.

Również 29 lipca ok. godz. 19 na 398 km A2 w Michałówku, 52-latka z Poznania, jadąca Oplem z prędkością nie zapewniającą panowania nad pojazdem, uderzyła w bariery ochronne. Kobieta była trzeźwa, za spowodowanie zdarzenia została ukarana mandatem.

W niedzielę 30 lipca ok. godz. 15.15 w Jamnie na skrzyżowaniu dk 14 z dw 704 zderzyły się 3 pojazdy. Sprawcą był 64-letni Łowiczanin jadący Volkswagenem, który na skutek nieprawidłowego wymijania doprowadził do zderzenia z Alfą Romeo, kierowaną przez 29-letniego Łodzianina oraz Audi, prowadzonym przez 23-letniego mieszkańca powiatu łowickiego. Wszyscy kierowcy byli trzeźwi, sprawca został ukarany mandatem.

W niedzielę 30 lipca ok. godz. 20 w Janinowie, 24-latka z naszego powiatu, jadąca z prędkością nie zapewniająca panowania nad pojazdem uderzyła w słup energetyczny. Kobieta była trzeźwa, nie ominął jej mandat.

Także w niedzielę 30 lipca ok. godz. 21.30 na 395 km autostrady A2 w Dzierzgówku doszło do zderzenia się dwóch pojazdów. Sprawcą był kierujący Audi 22-latek z powiatu przasnyskiego, który nie zachował bezpiecznej odległości od poprzedzającego go pojazdu, na skutek czego uderzył w Skodę Fabię, którą prowadziła 34-latka z powiatu radomskiego. Oboje byli trzeźwi, mandatem został ukarany kierowca Audi.

Komentowanie nie jest możliwe.