Grupa kilkunastu członków Fan Clubu Widzewa Łódz z Łowicza odwiedziło w środę 19 grudnia dzieci przebywające w Placówce Opiekuńczo-Wychowawczej w Giżycach w powiecie sochaczewskim, aby przekazać im zebrane przez siebie dary.

Zbiórka, która obejmowała artykuły szkolne, ubrania, gry oraz pluszaki rozpoczęła się w październiku. Włączyli się w nią uczniowie szkół podstawowych nr 1, 2, 3 i 4 z Łowicza. W efekcie udało się zebrać 15 dużych worków z prezentami, które potem podzielono i wykorzystano w paczkach przygotowywanych przez inne fan kluby.

Jeden z organizatorów akcji radny miejski i kibic, Krzysztof Igielski powiedział nam, że w akcję włączyło się sporo osób indywidualnych jak i firm. Dzięki temu udało się ufundować dzieciom dobrej jakości zestaw do karaoke. W sumie od łowickich widzewiaków w Giżycach prezenty otrzymało 42 dzieci, w akcji udział wzięli też kibice łódzkiego klubu z Sochaczewa, którzy ufundowali m.in. trampolinę.

Igielski w rozmowie z nami powiedział, że akcja ma pomóc dzieciom, ale też uwrażliwić młodych fanów piłki nożnej, pokazać, że razem mogą nie tylko dopingować swoją drużynę, ale że zjednoczeni mogą zrobić coś dobrego dla innych ludzi.

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany.